Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy adwokatem a radcą prawnym, kiedy można udać się po poradę do każdego z nich

Dla niejednej osoby adwokat i radca prawny to w sumie taka sama osoba, jedynie nieco inaczej się nazywająca. Rzeczywiście aktualnie w coraz większym stopniu różnice pomiędzy nimi zaczynają się zacierać, pomimo że od strony formalnej nadal są to dwa niezależne zawody. Zarówno adwokaci jak i radcy prawni cały tok studiów mają dokładnie taki sam, dopiero po wybraniu aplikacji ich drogi będą się trochę rozchodzić. Zasady pracy w każdym z tych zawodów regulują odpowiednie ustawy, i opierając się na nich adwokaci i radcy będą wykonywali swoje obowiązki.

Czytaj dalej

Krótki przegląd najbardziej popularnych pożyczek i kredytów udzielanych przez banki

Banki i instytucje finansowe oferują ogromną różnorodność rozmaitych pożyczek i kredytów. Najbardziej popularne są tradycyjne pożyczki gotówkowe, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, i ich też będzie tak naprawdę najwięcej w ofercie. Pożyczki gotówkowe zawierane są na bardzo różne okresy czasu, od kilku miesięcy do kilku lat. Są banki, które dają możliwość pożyczenia pieniędzy nawet na dziesięć lat, lecz największa liczba klientów wybiera okres między rokiem z dwoma.

Czytaj dalej

Jakim sposobem zdefioniować pożytki płynące z posiadania firmy. Cele strategiczne wyżej określonego zachowania.

Własności niematerialne w tym marki, loga to czynnik określający najbardziej zasoby przedsiębiorstwa. Wysoka zmienność rynków w których pracują się firmy sprawia, że ciągle poszukują nowych obszarów w jakich mają możliwość osiągnąć przewaga nad konkurencją.

Czytaj dalej

Organizacje sportowe a pieniądze na działalność

Sport w tych czasach to interes, a jeśli interes to też pieniądze. Ale nie każda organizacja sportowa ma pieniądze na swoją działalność. Szuka się sponsorów, ale nie wszystkie firmy są chętne zainwestować w sport, kiedy brak im pewności, co do zysków. Dlatego tak istotny jest fundraising for sports. To fajny sposób na znalezienie pieniędzy na działalność sportową w każdym miejscu.

Czytaj dalej

Fachowe rozwiązywanie kłopotów z prawem patentowym – świetne porady prawne

W przypadku wielu pomysłowych osób, przykładowo pracowników intelektualnych oraz wynalazców, niezbędna jest czasem pomoc renomowanego eksperta od prawa autorskiego. Czasami nawet w najrzetelniejszych firmach zdarzają się takie sytuacje, jak na przykład spory patentowe – a są to problemy, które obowiązkowo należy rozwiązać jak najszybciej, żeby nie przedłużać nadmiernie procesu sądowego , a także nie wydać na to olbrzymiej ilości środków.

Czytaj dalej