adwokat sądowy Wrocław

Normy sprawowania zajęcia radcy prawnego reguluje rozporządzenie. Zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu realizowanie zawodu radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy ustawowej. Niemniej jednak radca prawny nie może występować jako obrońca w sytuacjach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny Wrocław jest w stanie udzielać wskazówek, sporządzać werdykty, opracowywać pomysły czynności prawnych, a również występować przed sądami i urzędami. Do niedawna radcowie prawni nie mogli występować także w sprawach rodzinnych. Aktualnie się to przekształciło i od 2007 r. otwarto radcom prawnym bramkę do poprowadzenia takiego typu przypadków.

Czytaj dalej

Ma szansę się okazać, że poszukiwany jest niemiecki adwokat, który mówi po polsku

Czy właśnie zaczynamy życie za granicą?

Gdy podejmujemy decyzję o tym, że chcemy wypróbować mieszkania za granicą, to mamy nadzieję, że będzie nam tam tylko lepiej oraz nie popadniemy w najmniejsze kłopoty. Dlatego także nie zawsze wybierając się w taką podróż znamy idealnie konkretny język obcy, bo zakładamy, że nauczymy się go w potocznym życiu, jeśli będziemy już przymuszeni się nim posługiwać, a poza tym, taki zwykły język brzmi trochę inaczej niż ten wyuczony z książki. Jednak mają szansę się zjawić sytuacje, jeśli ta biegła znajomość języka obcego, mogłaby się okazać bardzo korzystna.

Czytaj dalej

Bardzo przydatne porady prawnicze oraz portale internetowe, które mogą pomóc rozwiązać nasze problemy z dziedziny prawa

Każdego z nas może spotkać sytuacja, kiedy trzeba będzie skorzystać z pomocy prawnika lub udać się do sądu. Porady prawnicze mogą być niezwykle przydatne w wielu przypadkach, powinniśmy więc czasem z nich korzystać, żeby ułatwić sobie rozwiązanie wielu problemów.

Czytaj dalej

Jedynie godne zaufania informacje odnośnie odszkodowań

W zakresie obowiązków przewoźników lotniczych w sytuacji opóźnienia, zagubienia lub zniszczenia bagażu odpowiedzialność bierze Konwencja Montrealska. Jest to regulacja, zgodnie z którą pasażer ma całkowite prawo wymagać odszkodowania w wysokości ponad 5000 zł. Właściwe odszkodowanie za opóźniony lot wydane we wskazanym terminie należy do obowiązków przewoźnika. Otrzymanie rekompensaty zależy od kilku ważnych czynników i to osoba pokrzywdzona ma obowiązek uargumentować swą sytuację.

Czytaj dalej