A gdy musimy wycenić coś kosztownego, co robimy? Mamy z pewnością z tym kłopot. Lecz są sposoby

Czasami jest taka sytuacja, iż jesteśmy zmuszeni wycenić coś, co z pozoru wydaje się nie do wycenienia. Tak z pewnością jest z firmą. Na co dzień o tym nie myślimy, lecz gdy pojawia się taka kwestia nie powinniśmy tłumaczyć się niewiedzą i brakiem narzędzi, musimy po prostu umieć tego dokonać. Dlaczego jest tak to ważne i jak to przeprowadzić?

sprawdź

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzeba tego typu zapewnienia pojawia się zazwyczaj, gdy konkretny przedsiębiorca otrzymuje pierwszą ofertę sprzedaży posiadanego przedsiębiorstwa. W tym momencie biznesmen powinien oszacować czy warunki, które zostały mu pokazane są dla niego zadowalające. W tym w sumie sensie wycena przedsiębiorstw jest niezbędna. Każdy biznesmen myśli, interesujące ile ta firma jest warta, a kwestia ta jest bardzo interesująca z wielu punktów widzenia. Każda firma jest inna, więc ocena firmy dla jednej firmy może się różnić zupełnie od innej, nawet z tej samej branży.

Jeżeli rozważana kwestia wydaje Ci się ważna oraz zamierzasz ją przestudiować również pod innym kątem, sprawdź więcej znajdziesz tu (http://www.trenerzy.pl/strefa-wiedzy/) – ona też ją omawia.

Dobra jest za to wycena środków trwałych, ale nie tylko.

Z takim zagadnieniem możemy się spotkać przy rozmaitych okazjach. Wycena własności jest na przykład standardowym działaniem w trakcie dokonywania zmian struktur prawnych przedsiębiorstw. Tego typu wyceny robi się także przy okazji sporządzania różnych raportów majątkowych, aby wyznaczyć dokładną wartość aktywów. Wycena jest w stanie być też elementem zabezpieczenia danego przez bank kredytu. tego rodzaju miano noszą nawet proste kalkulacje porównawcze osiągnięć posiadanej firmy w porównaniu do rezultatu czy wartości spółek giełdowych. Co istotne, tak naprawdę wartość firmy można szacować w rozmaity sposób, zaś podstawową kwestią zawsze jest nasz cel.

przedsiębiorca

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy szansę stwierdzić, że zupełnie inaczej szacuje się wartość firmy dla celów księgowo-podatkowych, inaczej w procesie przeprowadzania akcji do obrotu giełdowego. Różniące się również będzie działanie, kiedy pragniemy  pozyskać dla spółki inwestora strategicznego. Tak więc, jest mnóstwo niezbędnych składowych procesu sprzedawania firmy, na które należy zwrócić uwagę. Posiadając tą wiedzę mamy okazję przyznać, że rozwiązań oceniania firmy jest bardzo dużo, jednak dla celów transakcyjnych można wykorzystać trzy grupy metod. są to metody porównawcze, finansowe oraz dochodowe.
Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*