Certyfikat GOST może być bardzo przydatny w kwestii chęci do eksportu towarów do Rosji

Sporo przedsiębiorstw zajmujących się handlem zagranicznym spotyka dużo rozmaitych wymagań, które są koniecznie niezbędne, by móc oferować swe usługi zagranicą. Dotyczy to również Rosji oraz mnóstwa następnych państw, które posiadają podobne przepisy celne – przykładowo w Kazachstanie. Wówczas biznesmeni muszą udowodnić, że ich produkt zupełnie spełnia najróżniejsze wymogi, jakie są zawarte w Standardach i Normach w Federacji Rosyjskiej. W tym celu na pewno najkorzystniej zatroszczyć się o certyfikat GOST, jaki jest respektowany na całym terytorium Rosji , jak również w całej Unii Celnej.

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Obszerne terytorium, zadowalająca liczba mieszkańców , jak również znaczne zapotrzebowanie na indywidualne polskie produkty sprawia, że handel z Rosją staje się bardzo korzystny ze względu na dużą konkurencyjność , a także profesjonalny rynek zbytu. Ten certyfikat stwierdza, czy dany produkt wypełnia określone wymagania pod względami bezpieczeństwa oraz jakości, dzięki czemu jest w stanie on być dopuszczony do obrotu (gdy jest to obowiązkowe) oraz znacznie zyskuje on na wiarygodności – dlatego też wiele przedsiębiorstw stara się o certyfikat zgodności gost r – aktualna oferta–> sprawdź propozycję – GOST chociażby wtedy, gdy nie jest on nieodzowny, ponieważ na wyroby z certyfikatem jest znacznie wyższy popyt.

O certyfikat GOST zdecydowanie dobrze zabiegać, ponieważ Federacja Rosyjska jest bardzo istotnym rynkiem dla Polski. Rosja importuje bardzo znaczną ilość. Dla Polski Rosja jest na 3. miejscu w rankingu odbiorców polskiego eksportu – przewyższają ją wyłącznie niektóre kraje należące do Unii Europejskiej. Do Federacji Rosyjskiej eksportuje się głównie żywność, na którą jest znaczny popyt – są to głównie jabłka oraz najróżniejsze rodzaje mięs, lecz także pieczarki, warzywa , jak również porzeczki. Możliwości eksportu do Federacji Rosyjskiej jest bardzo wiele, jeżeli wyłącznie spełni się ich miejscowe wymogi – to mimo to umie znacznie się opłacić. O tym jak zdobyć certyfikat (dalej : – http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r-ex.html) przeczytasz w tym

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed opracowaniem danej strategii eksportu do Rosji na pewno warto przedtem dowiedzieć się, jakie są precyzyjne warunki uzyskania certyfikatu, , jak również jakim sposobem one obowiązują . Certyfikat GOST może dotyczyć zarówno poszczególnej partii produktów, jak i całej serii – to drugie rozstrzygnięcie jest wyjątkowo znakomite dla sprawdzonych przedsiębiorców, którzy pragną handlować niektórym towarem na dłużej. Poszczególne towary powinny zostać certyfikowane obowiązkowo, pozostałe dobrowolnie, w zamiaru zachęcenia rosyjskich kupujących do produktów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości na temat eksportowania do Rosji – przykładowo kwestie, czy konkretny produkt musi koniecznie być certyfikowany, bądź jakie są szczegóły dobrowolnego uzyskania certyfikatu, warto wiedzieć, że profesjonalni , a także godni uwagi konsultanci na pewno pomogą w każdej, choćby wysoce wymagającej albo zawiłej sprawie.

Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*