Co robić, kiedy otrzymamy informacje o nakazie zapłaty? Jak możemy wtedy reagować?

W jakiej sytuacji możliwe jest zażądania wydania nakazu zapłaty? A co możemy zrobić, gdy nakaz będzie wydany przeciwko nam? Jakie mamy możliwość w takiej sytuacji i na czym to właściwie polega? Czym właściwie jest nakaz zapłaty? W praktyce sądowej w dużej ilości postępowań o roszczenia pieniężne sądy cywilne orzekają nakaz zapłaty. Tego rodzaju decyzji nie powinno się jednakże utożsamiać z normalnym postępowaniem sądowym.

książki prawnicze
Przy tym wydanie takiego nakazu faktycznie nie oznacza, że w procesie sądowym powód wygra z pozwanym. Nie warto w związku z tym się poddawać, szczególnie jak dysponujemy odpowiednimi zarzutami odnośnie roszczeń powoda, na przykład zarzutem przedawnienia. Nakazy zapłaty wydawane są w postępowaniu nakazowym, ale też upominawczym i postępowaniu elektronicznym.

Charakterystyczna rzecz w dla tych postępowań, jakie są zakończone wydaniem nakazu zapłaty polega na tym, że aktywność obu stron jest w tego typu sytuacji ograniczona do minimum. Pytanie natomiast jest takie, dlaczego pozwany o tego rodzaju nakazie dowiaduje się dopiero podczas jego doręczenia? Co natomiast ważne, to że o nakazie dowiedzieliśmy się już po jego wydaniu nie zamyka nam drogi na obronę przed roszczeniami powoda. Nie należy tego interpretować tak, iż skoro nakaz zapłaty jest orzeczony przez sąd, to znaczy, że roszczenie powoda jest w mocy, szczególnie, że istnieje sprzeciw od nakazu zapłaty – . Często sąd może nakazać pozwanemu spełnienie roszczenia lub ewentualne wniesienie w odpowiednim terminie sprzeciwu od tej decyzji sądu.

Czy niniejszy temat jest według Ciebie ekscytujący? Jeżeli tak, to umieszczona tutaj wiarygodna oferta (https://visaandwork.com/) niezwykle wiarygodna oferta (https://visaandwork.com/) też jest godna uwagi!

W zależności od rodzaju postępowania od nakazu zapłaty możemy wnieść sprzeciw albo zarzuty. Nakaz zapłaty posiada dużą siłę, ponieważ jego los zostaje rozstrzygnięty w wyjątkowo szybkim czasie. Bezczynność pozwanego sprawia, iż nakaz zapłaty stanie się prawomocny. Skutki wydania takiego orzeczenia będą natomiast inne w zależności od tego, czy dokument był wystawiony w postępowaniu nakazowym, czy upominawczym. Od tej kwestii sporo zależy i jeśli chcielibyśmy zareagować trzeba o tej rzeczy pamiętać.Od naszego postępowania będzie zależało wiele, przede wszystkim to, jak konkretna sprawa będzie się rozwijała w przyszłości. Nie bez przyczyny mawia się, że nieznajomość prawa szkodzi. W tym wypadku okazuje się to najprawdziwszą prawdą. Jak widzimy zaznajomienie się z zasadami, jakie związane są z tym tematem sprawi, że unikniemy nieprzyjemności.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*