Czy mamy okazję wyrazić sprzeciw od nakazu zapłaty? Dowiesz się co możesz zrobić!

Czy mamy możliwość nie zapłacić kary?

Przekraczanie szybkości, nie sprzątanie po własnym czworonogu, a może obliczone odsetki za spóźnienie w opłacaniu rachunków, zwłokę która nie wynikła z naszej winy?

Wszystko to spowoduje, że dostajemy do zapłacenia rachunki, z którymi tak naprawdę mamy możliwość się nie zgadzać, albo mamy szansę uważać, że nałożona za nas wartość będzie zbyt wygórowana i zupełnie – dalej – nie odpowiednia do naszego wykroczenia. Lecz czy to znaczy, że mamy możliwość się uchylić od takiej opłaty? Czy zgodnie z prawem możemy odwołać się od takiej decyzji i mieć świadomość, że nie zmieni ona naszej sytuacji, że nie wystawimy się na jeszcze większe kary?Tak! Sprawdź: Tak naprawdę ciągle przy takich obawach mamy szansę wybrać się – więcej i więcej – do adwokata, a on będzie w stanie wyjaśnić nam jak to wszystko funkcjonuje i co powinniśmy tu robić. A ewentualność działania i sprzeciwienia się naprawdę mamy.

Sprzeciw od nakazu zapłaty trzeba sporządzić w określonym czasie

prawnik lexvin

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się okazuje sam kwitek, że musimy dokonać jakiejś opłaty nie musi oznaczać nieodwracalnego wyroku, szczególnie jeśli mamy wrażenie, że jesteśmy w jakiś sposób przez niego skrzywdzeni. Przez to właśnie należy powiedzieć, w jakim terminie powinniśmy napisać sprzeciw od nakazu zapłaty (kliknij w źródło – tak aby był on ważny oraz żeby musiał być wzięty pod uwagę. Co więcej powinniśmy się też dowiedzieć w jaki sposób powinniśmy napisać taki sprzeciw, tak żeby spełniał wszelkie wytyczne i był ważny, aby należało na niego spojrzeć w odpowiednich instytucjach oraz nie można go było z góry odrzucić. Gdy wszystko dobrze przyszykujemy, to będzie szansa na anulowanie nakazu.

Nie powinniśmy się biernie poddawać

Nigdy nie powinniśmy się biernie poddawać czyjejś woli. Może się okazać, że czujemy się niesprawiedliwie pokrzywdzeni oraz wtenczas mamy szansę odwołać się, zwłaszcza kiedy mamy szansę na uniknięcie kary finansowej. Im lepiej będzie napisany taki sprzeciw, tym znaczniejsza będzie szansa że da oczekiwany skutek.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*