Czy outsourcing pracowniczy będzie dobrym podejściem dla ciebie?

Dziś w świecie interesu pojęcie outsourcingu stało się ogromnie modne.
Outsourcingować możemy już właściwie wszelkie wydziały Przedsiębiorstwa: produkcję, logistykę, zaopatrzenie, obsługę konsumenta, sprzątanie, ochronę, kierowanie finansami bądź rachunkowość.

sala weselna

Źródło: pixabay.com
cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Na popularności zyskuje outsourcing pracowników. Kooperacja organizacji z agencjami pracy cały czas jednakże ewoluuje jak też wchodzi na wyższy poziom. Obecnie nie tylko firmy produkcyjne współpracują z firmami zajmującymi się outsourcingiem pracowniczym. Coraz nagminniej po te usługi sięgają wielkie korporacje, które nie chcą już na własną rękę poszukiwać talentów menedżerskich, motywować swoich pracobiorców, a nawet prowadzić zwyczajnej, działalności w kadrach.

Zaintrygowały Cię wątki zawarte w tym poście? Odczuwasz jednak niedosyt? Zatem zachęcamy do kolejnej witryny – naciśnij tu program pracy zmianowej i wejdź tam.

Czy outsourcing pracowników możesz też z sukcesem spożytkować w swej firmie?

Przepis pracy reguluje outsourcing pracowniczy w art. 231, tyczącym się fuzji bądź przejęcia przedsiębiorstwa. Wymieniony akt prawny stanowi, iż w przypadku akwizycji zakładu pracy nowy właściciel staje się stroną w uprzednich stosunkach zatrudnienia – razem ze składnikami materialnymi przejmuje on niejako pracobiorców nabytej organizacji. Prowadząc niewielką firmę, nie opłaci się korzystać z usług agencji pracy, aby zdobyć pracobiorców i nimi kierować. Outsourcing pracowników przydać się może w dużych korporacjach, w jakich procesy kadrowe realizowane są masowo. Istnieją oczywiście wyjścia pośrednie.

Chlebodawca może zlecić zewnętrznej agencji przeprowadzenie rekrutacji, natomiast na etapie selekcji sam może sprawdzać dokumenty aplikacyjne kandydatów, umawiać się na spotkania. Ostatnio częstokroć poszukiwani są w ów sposób pracownicy z Ukrainy.
Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*