Praca w Warszawie – fakty i mity

Sporo ludzi decyduje się na przeprowadzkę do warszawskiej metropolii, by znaleźć zatrudnienie. Jedni na początku przeprowadzają się do stolicy a później rozpoczynają poszukiwania. Drudzy w początkowym etapie poszukują zatrudnienia, a gdy się uda, organizują swoje życie w Warszawie.

warszawa

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje mit, że Warszawa jest za drogim miastem. W pewnych aspektach – z całą pewnością. Jednak sporo usług czy też produktów można tam nabyć po tej samej cenie jak w mniejszych miastach (przykładowo Wrocław, Poznań), a czasem nawet taniej. I przede wszystkim należy pamiętać, iż zarobki w stolicy są odpowiednio wyższe.

Stolica ze względu na swoje położenie, wielkość oraz spełnianą rolę jest miejscem, gdzie bardzo często zagraniczne firmy rozpoczynają swoją działalność.

W Warszawie jest więc największa ilość ogłoszeń o pracę i największe ich zróżnicowanie. I właśnie to nakłania tak dużą ilość osób do przeniesienia się do Warszawy. W konsekwencji powstaje sytuacja, gdzie jest więcej chętnych niż ogłoszeń o pracę. Tym samym szanse na odnalezienie upragnionej pracy czy awansu nie są już tak wysokie. Praca w Warszawie jest więc przeznaczona dla osób, które są gotowe na walkę ze swoją konkurencją i na ciągłe aktualizowanie swojej wiedzy. Sporo ludzi, czujących przytłoczenie metropolią oraz panującym tam „wyścigiem szczurów” zdecyduje się na wyjazd. Na ich miejsce zjawią się jednak następni, przygotowani stanąć do walki na arenie rynku pracy.

warszawa

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com

Przed przyjazdem do Warszawy, polecane jest pomyśleć jakiej poszukuje się pracy i sprawdzić sytuację na rynku pracy. Dobrze jest popytać się przyjaciół czy członków rodziny, którzy mieszkają w stolicy lub w okolicy. Ważnym krokiem jest sprawdzenie zagadnienia w sieci. W momencie kiedy wprowadzisz frazę praca egospodarka w wyszukiwarce, pojawi się spora ilość serwisów z ogłoszeniami o pracę. To chyba najlepsze źródło rozeznania się na warszawskim rynku pracy. Szukając pracy, możesz też zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Jeśli ktoś jest naprawdę zdecydowany na znalezienie zatrudnienia, gotowy odbyć walkę z konkurencją i nadal będzie zwiększał swoją wiedzę i umiejętności, Warszawa ma szansę stać się dla niego spełnieniem marzeń.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*