Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

Współcześnie coraz bardziej popularne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Mało firm pracuje dzisiaj w sztywnym ośmiogodzinnym dniu pracy – sporo firm jest na przykład otwartych przez dwanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do firmy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednak mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze mocniej popularna staje się praca zdalna – teraz przeżywa prawdziwy boom przede wszystkim na Zachodzie, jednakże moda ta powoli dociera również do Polski i w krótkim czasie na pewno stanie się jeszcze bardziej popularna.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo osób nie pracuje teraz na umowę o pracę w jednej firmie, ale na umowy zlecenia w paru różnych miejscach, wykonując niemalże całą pracę we własnych domach. Kiedy z jakichś względów nie możesz lub nie chcesz podjąć pracy na pełny etat w biurze, wówczas możesz także pomyśleć o zostaniu freelancerem. Często jako freelancerzy pracują dzisiaj przede wszystkim informatycy – nie da się ukryć, że praca informatyka jest to praca freelancer którą może wykonywać praktycznie w każdym miejscu na świecie – teraz niemal wszyscy są podłączeni do Internetu praktycznie przez cały czas, dlatego wysyłanie wyników takiej pracy nawet na drugi koniec świata nie powoduje najmniejszych kłopotów. Sprawdź najlepsze propozycje: .

Zaintrygował Cię powyższy wpis? Wystarczy najechać na ten link i można zobaczyć także (http://kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-alimenty-warszawa/) inne nasze publikacje. Myślimy, że również zyskają Twoją aprobatę.

Kiedy zastanowimy się mocniej, okaże się, że zazwyczaj informatycy są dużymi introwertykami, którzy wolą spędzać czas przy laptopie niż poświęcać go na rozmowę z innymi. Kiedy takiej osobie zaoferuje się pracę w charakterze freelancera, wtedy bez wątpienia będzie nader zadowolona. Freelancerzy zwykle zakładają własną działalność gospodarczą, dzięki której są w stanie opłacać wszystkie podatki i inne należności, a dodatkowo osobiście zarządzać swoimi finansami. Praca freelancera ma jeszcze na dodatek tę sporą zaletę, że może być wykonywana nie tylko w każdym miejscu na świecie, ale również o dowolnej porze.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Freelancerzy zwykle mają dużą swobodę w kształtowaniu swojego dnia pracy – jeżeli na przykład lubisz sobie pospać rankiem, a wolisz pracować nocą, niemalże nic nie stoi temu na przeszkodzie. Praca freelancera jest idealna przede wszystkim dla tych, których męczą sztywne reguły pracy biurowej – kiedy Ty także należysz do takich osób, wówczas kategorycznie powinieneś spróbować pracy jako freelancer. Możemy Ci właściwie zagwarantować, że będziesz zadowolony z decyzji o rzuceniu ciepłej posadki w biurze, którą miałeś wcześniej.

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*