Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

Współcześnie coraz bardziej popularne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Mało firm pracuje dzisiaj w sztywnym ośmiogodzinnym dniu pracy – sporo firm jest na przykład otwartych przez dwanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do firmy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednak mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze mocniej popularna staje się praca zdalna – teraz przeżywa prawdziwy boom przede wszystkim na Zachodzie, jednakże moda ta powoli dociera również do Polski i w krótkim czasie na pewno stanie się jeszcze bardziej popularna.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo osób nie pracuje teraz na umowę o pracę w jednej firmie, ale na umowy zlecenia w paru różnych miejscach, wykonując niemalże całą pracę we własnych domach. Kiedy z jakichś względów nie możesz lub nie chcesz podjąć pracy na pełny etat w biurze, wówczas możesz także pomyśleć o zostaniu freelancerem. Często jako freelancerzy pracują dzisiaj przede wszystkim informatycy – nie da się ukryć, że praca informatyka jest to praca freelancer którą może wykonywać praktycznie w każdym miejscu na świecie – teraz niemal wszyscy są podłączeni do Internetu praktycznie przez cały czas, dlatego wysyłanie wyników takiej pracy nawet na drugi koniec świata nie powoduje najmniejszych kłopotów. Sprawdź najlepsze propozycje: .

Kiedy zastanowimy się mocniej, okaże się, że zazwyczaj informatycy są dużymi introwertykami, którzy wolą spędzać czas przy laptopie niż poświęcać go na rozmowę z innymi. Kiedy takiej osobie zaoferuje się pracę w charakterze freelancera, wtedy bez wątpienia będzie nader zadowolona. Freelancerzy zwykle zakładają własną działalność gospodarczą, dzięki której są w stanie opłacać wszystkie podatki i inne należności, a dodatkowo osobiście zarządzać swoimi finansami. Praca freelancera ma jeszcze na dodatek tę sporą zaletę, że może być wykonywana nie tylko w każdym miejscu na świecie, ale również o dowolnej porze.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Freelancerzy zwykle mają dużą swobodę w kształtowaniu swojego dnia pracy – jeżeli na przykład lubisz sobie pospać rankiem, a wolisz pracować nocą, niemalże nic nie stoi temu na przeszkodzie. Praca freelancera jest idealna przede wszystkim dla tych, których męczą sztywne reguły pracy biurowej – kiedy Ty także należysz do takich osób, wówczas kategorycznie powinieneś spróbować pracy jako freelancer. Możemy Ci właściwie zagwarantować, że będziesz zadowolony z decyzji o rzuceniu ciepłej posadki w biurze, którą miałeś wcześniej.

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*