Czym jest umowa o zakazie konkurencji i kiedy występuje przedawnienie zobowiązania skarbowego?

Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, że pracownik nie zdoła prowadzić wobec pracodawcy żadnej działalności konkurencyjnej. Nie zdoła też prawdopodobnie robić pracy w ramach stosunku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą działalność. Pracownikowi należy się odszkodowanie za dochowanie zakazu. W Necie zdołamy odszukać sporo wzorcowych umów o zakazie konkurencji oraz formularzy, z jakich możemy korzystać.

Inwestycja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo (więcej w temacie) podatkowe obejmuje multum rozlicznych norm i przepisów. Jednym z nich jest doroczne rozliczanie się z podatku. Powinno się pamiętać o tym, iż prócz zapłacenia podatku za otrzymywane środki utrzymania, możemy również skorzystać z odliczeń oraz ulg skarbowych. Rozliczając niektóre deklaracje skarbowe, zdołamy posiadać prawo do pewnych ulg fiskalnych, na przykład ulgi prorodzinnej, ulgi na Internet albo również ulgi rehabilitacyjnej. Czytaj też .

Pożądane byłoby zorientować się które odliczenia od podatku nam przysługują oraz z których ulg możemy skorzystać . Dzięki temu zapłacimy dolny podatek, a więc oszczędzimy kapitał. Rozliczenie podatku trzeba wykonać w dobrym, wskazanym terminie. Jeśli nie dotrzymamy terminu składania zeznania fiskalnego, wtedy bezsprzecznie zdołamy zapłacić duże sankcje karne.

Jednakże wskazane jest pomnieć, iż zobowiązania te nie są wieczne oraz poniektóre mają swój termin ważności, a więc zdołają ulec przedawnieniu. Może więc nadejść przedawnienie zobowiązania podatkowego .

Chcesz poszerzyć wiedzę z tego interesującego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to kancelaria prawna oława i przejdź do następnej strony.

Pojęcie to pozostało bezdyskusyjnie ujęte poprzez prawo podatkowe. Przedawnienie zdoła nastąpić z mocy prawa bądź z mocy decyzji administracyjnej.

podpis

Źródło: pixabay

Można więc zakomunikować, że istnieją aktualnie dwa typy przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zobowiązania fiskalne przedawniają się po okresie pięciu lat od daty, w jakiej upłynął czas zapłacenia podatku. Naturalnie wypada wziąć pod uwagę również to, iż są wyjątki od tej normy, niektóre zobowiązania fiskalne przedawniają się już po upływie trzech lat, zaś nie pięciu.

Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*