Dla kogo kredyty gotówkowe?

Marzy Wam się nowy telewizor lub niezapomniana, egzotyczna wycieczka? Sytuacja finansowa uniemożliwia Wam plany? Chwilowo Wasza sytuacja materialna nie przedstawia się najlepiej?

Finanse małych firm

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle w takich momentach prosimy o wsparcie rodzinę. Bywa jednak, że spotykamy się z odmową. Przychodzi nam wtedy staranie się o środki finansowe w postaci kredytu. Tym bardziej, że banki cały czas przygotowują interesujące oferty dla swoich klientów. Jedną z nich są kredyty gotówkowe. Przeważnie banki do pewnej kwoty nie wymagają poręczenia. W przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia innych osób, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny należy dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty za komputer czy samochód dobrze jest zastanowić się nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy obecnie płaconych rat. Więcej w tym temacie tutaj www.optimal-finance.pl/ubezpieczenia-na-zycie.html.

portfel i pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. W następstwie w miejsce kilku, przeważnie różnych rat bank przyznaje nam jedną ratę, która na pewno jest pewnym odciążeniem finansowym. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Niestety równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, nadal jest to satysfakcjonująca propozycja. Jak ulokować pieniądze możesz sprawdzić tutaj www.optimal-finance.pl/lokaty.html.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, dlatego jeżeli mamy poczucie, że jego warunki są zbyt wymagające, należy pertraktować z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje szansa, że uda się do nich przekonać bank.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*