Dlaczego branża IT bez przerwy szuka pracowników, jaki jest poziom pensji na stanowiskach informatycznych.

Jednym z najbardziej obecnie popularnych zawodów jest szeroko pojęty informatyk. Bardzo dobrze można to zresztą zobaczyć po ilości ofert, jakie pojawiają się dla przedstawicieli tego zawodu. Tak naprawdę aktualnie informatyka stała się tak szeroko rozbudowana, że najróżniejszych specjalności jest faktycznie dużo.

informatyk, programista

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal przeważnie mówi się o osobach z tej branży informatykami, lecz mogą się one zajmować one zupełnie innymi rzeczami, posiadając coraz węższe specjalizacje. Rzecz jasna pracowniczy rynek dopasowuje się do tego typu trendów, co dobrze widać w ogłoszeniach. Pracodawcy nie szukają już osób, które umieją powierzchownie wszystko. Raczej będą ich interesowali specjaliści w jednej konkretnej dziedzinie, oczywiście mający orientację w reszcie zagadnień, ale doskonale umiejący jedną rzecz. Zresztą obecnie rozmaitych technologii jest tak dużo, że nawet przy bardzo dużym wysiłki pojedyncza osoba nie miałaby szans, żeby się wszystkiego nauczyć.

W gąszczu otaczających nas danych niełatwo jest odnaleźć naprawdę wartościowe informacje. Z tego powodu jeśli interesuje Cię tego typu post, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Po to m.in. firmy organizują hackathon, czyli konkurs dla programistów i informatyków, dzięki któremu testowane są konkretne umiejętności.

Dlatego też i sami pracownicy wybierają specjalizację, zostając wdrożeniowcami, testerami czy programistami, i w tym starają się być odpowiednio dobrzy. Branża IT jest również jedną z lepiej płatnych branż z wynagrodzeniami sporo przewyższającymi średnią w naszym kraju. Rzecz jasna bardzo dużo zależeć tu będzie od firmy, w jakiej ma się pracę, miejscowości i specjalizacji. W mniejszych miejscowościach programista java zarobki (zobacz geodezja zarobki) zaczynają się od półtora tysiąca, ale już w Krakowie czy Warszawie może to być przynajmniej dwukrotnie razy więcej.

programista

Autor: Berliner.Gazette
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach zapotrzebowanie na takich programistów cały czas wzrasta, tak więc rynek wymusza podnoszenie wynagrodzeń i dodatków socjalnych. Na wyższe pensje mogą także liczyć programiści bazodanowi, analitycy i wdrożeniowcy. Jeśli chodzi o nichpensje rzędu nawet siedmiu tysięcy to coś zupełnie normalnego. Najwyższą półkę jeśli chodzi o wysokość pensji uzyskują kierownicy oraz działów. W ich przypadku kilkanaście tysięcy to niejako standard, lecz będą także ponosić dużo więcej odpowiedzialności za to, czym się zajmują. Więcej na challengerocket.com/pl/.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*