Dziewiczy produkt finansowy na rynku – czym jest lokata bezkarna?

Współcześnie na rynku walutowym mamy do czynienia z faktycznie mnóstwem rodzajów różnorodnych lokat. Wśród nich możemy przytoczyć przykładowo lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z wielkim funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, jakie cieszą się wielką renomą ze względu na brak podatku Belki i wiele innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Typów lokat jest więc istotnie mnogość, do tego wszystkiego dochodzą również typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek poprzez cały czas trwania lokaty, niezależnie od wielkości stopy procentowej na rynku) i zmienne (zmienne naliczanie odsetek w zależności od wielkości stopy procentowej na rynku). Niemniej jednak dziś coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest owa lokata oraz na czym polega?

Ten nowy artykuł finansowy jest aktualnie oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Nim jednak zdecydujesz się na założenie zalecanej obecnie lokaty bezkarnej warto dowiedzieć się co kryje w sobie jej określenie. Lokata bezkarna jest współcześnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku walutowym. Dlaczego? Albowiem jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

wyłączna lokata terminowa, której zerwanie przed czasem nie grozi stratą odsetek. Dotychczas zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej typu, wiązało się z utratą naliczonych odsetek.

Rzecz jasna nie traci się prywatnego wkładu, niemniej jednak zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki oferowały wprawdzie lokaty, w jakich w trakcie odejścia przed czasem zaprzepaszczało się nie całość, ale przykładowo jakąś część otrzymanych odsetek, aczkolwiek tylko lokata bezkarna umożliwia uchowanie wszystkich nazbieranych odsetek – link do ciekawej strony. Lokata bezkarna jest proponowana przez banki na rozmaitych zasadach, wobec tego jeśli interesuje Cię jej założenie to powinno zapoznać się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa może bowiem posiadać inne wytyczne obowiązujące podczas założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość wielkości minimalnej czy też inną optymalną sumę lokaty.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*