Funkcjonowanie własnego przedsiębiorstwa będzie się wiązać z wieloma obowiązkami, również względem urzędu skarbowego i zusu

Każdy przedsiębiorca musi systematycznie płacić składki i podatki, jeśli to sobie zaniedba, to musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Pierwszy kontakt z urzędnikami może nastąpić już w momencie otwierania swojej firmy.

Przede wszystkim należy ustalić, do jakiego urzędu będzie się przesyłać deklaracje i rozliczenia. Wszystko zależało będzie od adresu, pod którym firma będzie zarejestrowana, jeśli ktoś ma kłopoty z prawidłowym wyznaczeniem tego, to w sieci internetowej znaleźć można sporo serwisów które zawierają wykaz kont bankowych, adresów oraz właściwość urzędów skarbowych. Po znalezieniu urzędu, pod który się należy musi się złożyć w nim wniosek o nadanie numeru NIP, i kiedy się go już będzie miało, to biznes może startować. Rzecz jasna w międzyczasie trzeba będzie jeszcze zająć się kilkoma formalnościami, więc dla większości początkujących biznesmenów na pierwszej wizycie w urzędzie skarbowym się nie kończy.

waluta Euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś zamierza wykonywać usługi czy też sprzedawać towary dla indywidualnych konsumentów, to zastanowić się powinien, czy będzie musiał kupić kasę fiskalną. Na zadane pytanie kiedy kasa fiskalna sprawnie i szybko można znaleźć w internecie, na wielu stronach są szczegółowe i dokładne regulacje w tym temacie, wystarczy tylko odrobinę przeczytać i bez problemów się wszystko znajdzie. Oczywiście można również zadzwonić do jednego z urzędów albo udać się tam samodzielnie, i dowiedzieć się wszystkiego w tym temacie. Jeżeli fiskalna kasa musi być używana od samego początku, to trzeba ją kupić, a następnie zalegalizować, ale w większości przypadków obowiązek zakupu takiej kasy będzie dopiero po przekroczeniu pewnych obrotów.

Prowadząc działalność trzeba pamiętać o tym, że do skarbowego urzędu należy regularnie wysyłać deklaracje i rozliczenia. Tu także dużo będzie zależeć od rodzaju prowadzonego biznesu, w większości przypadków niezbędne będą jedynie kwartalne deklaracje vat i w analogicznym okresie wysyłane zaliczki na podatek dochodowy.
Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*