Jak funkcjonuje i zachodzi kontrola dostępu hotel i jakie skutki ma dla bezpieczeństwa gości i pracowników hotelów?

Prowadzisz hotel i pragniesz by był bezpieczny? Nie znasz się jaki system kontroli dostępu zakupić? Zobacz co oferuje w tym zakresie rynek.
Dla bezpieczeństwa osób i hotelu czytniki kart oraz zamki elektroniczne są dzisiaj szeroko wykorzystywane w prawie wszystkich hotelach.

Przez wzgląd na sprawy praktyczne niektóre z systemów kontroli dostępu w budynkach wykonuje pracę w systemie off-line a także jest w dość ograniczony sposób połączona z zastanymi systemami hotelowymi.

Czy po przestudiowaniu tego artykułu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (https://psmtechnik.pl/attyki,11,pl), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu nowe dane.

Coraz częściej natomiast stosowane są w hotelach nowatorskie rozwiązania działające w systemie on-line, i to bezpośrednio naprowadzane przez system danego obiektu, taki jak przykładowo InteliHotel. W systemach jakim jest kontrola – http://www.centrumjakosci.pl/kontrole-techniczne-okresowe.html – dostępu hotel funkcjonujących w trybie online specjalny czytnik odczytuje zebrane informacje z nośnika przykładowo karty/transpondera oraz potem sprawdza je korzystając z osiągalnej bazy danych znajdujących się na serwerze. W dodatku informacja o obecności wskazanego gościa w pokoju szybko dostarczana jest online do stanowiska recepcyjnego. W przypadku nagłej kontroli dostępu funkcjonującej we wspomnianym systemie offline informacje rzetelnie sprawdzane są i to na podstawie podręcznej pamięci i wbudowanego zegara. Po wykonaniu odpowiedniej autoryzacji użytkownik pozyskuje dostęp do określonego pomieszczenia. Jest też możliwość nadawania pewnych uprawnień oraz przypisywania odpowiednich pokojów dla gości czy też dla personelu budynku. Kontrola dostępu hotel zawiera także wejście do pokoi oraz pomieszczeń hotelowych, w tych rozwiązaniach świetnie zorientujesz się dzięki witrynie GiP. Zasuwki elektroniczne zwiększają wygodę i zabezpieczenie pobytu, bardzo ułatwiają też obsługę osób i powiększają zabezpieczenie hotelu. Istnieje z kolei wiele różnych rodzajów zamków a także czytników w rozmaitych kształtach oraz obudowach. Dobre oprogramowanie pozwala na sprawną obsługę różnych typów systemów zamków hotelowych.

kontrola dostępu hotel

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Walory jakie przynosi kontrola dostępu hotel to np. kontrola dostępu do przeróżnych elementów budynku, duże powiększenie zabezpieczenia gości i pracowników, a także poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu w dostępie do pokoi.

Do tego powiększenie pieczy nad transakcjami – m.in. identyfikacja osób upoważnionych, sygnał zajętości, kontroli porządków oraz cennych danych o nieprzygotowanym (nieposprzątanym) pomieszczeniu w oprogramowaniu, a także kontrola osiągalności na właściwym poziomie dni oraz godzin np. dla pracy ekip pokojówek w ramach ustawień systemu, o tym jak je ustawiać poczytasz tu: . Dodatkowo niwelowanie nadużyć, ponieważ wszystkie kluczowe działania mogą potrzebować autoryzacji kartą.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*