Jak ograniczyć koszty obsługi firmowego biura czyli plusy wirtualnych asystentów

Chyba każda firma potrzebuje kogoś, kto zająłby się organizowaniem jej pracy, zaczynając od obsługi telefonów i korespondencji, a kończąc na organizowaniu spotkań i płacenie rachunków. Zajmują się tym przeróżne osoby, niekiedy jest to jeden z właścicieli, jeśli firma jest nieduża, czasami ktoś z pracowników, dzieląc inne obowiązki z pracą asystentki, a czasami może to być osoba mająca zatrudnienie na pełny etat.

sekretarka

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak czasami może się pojawić taka sytuacja, że firma ma kilku pracowników, a pracy jest stosunkowo dużo, jednak nie na tyle, żeby opłacało się zatrudnianie kogoś na pełny etat.

Czy masz ochotę zgłębić uzupełniające materiały? Jeśli tak, to zobacz w witrynie inne informacje odnoszące się takiej kwestii – link jest tutaj.

Czy też natężenie służbowych obowiązków jest nierównomierne, w niektórych okresach jest ich ogromna ilość, a czasami nie ma nic do roboty. W takich przypadkach zatrudniony pracownik jest problemem, bo w okresach większego nawału zajęć pracy będzie dużo, lecz w miesiącach gdy będzie jej mniej po prostu się będzie nudził. Zwłaszcza że utrzymanie pracownika to również sporo wydatków, związanych z jego pensją, wszystkimi składkami, jakie również nie są niskie, a także stanowiskiem pracy. Osobie, która pracuje w biurze należy zapewnić przecież właściwe stanowisko, to znaczy kawałek miejsca w jednym z pomieszczeń, stolik i jakieś krzesło, a nie w każdym przypadku będzie to w całości wykorzystane.

pracownicy

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem takiego dylematu może być wirtualny asystent, czyli osoba mająca odpowiedzialność za prowadzenie biura i wykonywanie wszystkich czynności z tym związanych, lecz nie mająca zatrudnienia na cały etat i nie posiadająca swojego miejsca w firmie.

Ciekawią Cię przedstawione przez nas zagadnienia? Niezwykle nas to raduje. Zapraszamy więc na nowy kluczowy artykuł (https://szkolafokus.pl/), który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Wirtualni asystenci przeważnie chcą pracować z domu, często są to osoby mieszkające w zupełnie innym regionie świata. W zasadzie wszystkie sprawy związane z obowiązkami, które mają wykonać, czyli terminarzem spotkań czy też obsługą telefonicznych rozmów i poczty wykonują z miejsca, w którym właśnie przebywają, nie ma również problemów aby wykonywali oni zlecenia takie jak umów spotkanie czy znajdź hotel na targi. Taki asystent otrzymuje wypłatę jedynie za wykonaną faktycznie pracę, tak więc jest to bardzo opłacalne wyjście dla właścicieli firm.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*