Jak prezentują się stawki w profesji geodety? Czy różnice w zakresie wykonywania różnych zadań są znaczne? Okazuje się, że owszem

Praca w geodezji przeważnie należała do zawodów prestiżowych oraz solidnie płatnych. Niniejszy artykuł prezentuje cennik usług geodezyjnych opracowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich w Krakowie za rok 2014. Więc są to pieniądze jakie firmy geodezyjne dostają za realizację swoich usług.

teodolit

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Jednocześnie musimy wspomnieć, że cenniki są dość różnorodne w zależności od konkretnego regionu, konkurencji oraz wielu pozostałych czynników. A oto ceny za wykonanie robót geodezyjnych wg SGP (bez podatku VAT). Na pierwszy rzut pójdzie pomiar sytuacyjno-wysokościowy, co oznacza mapę do zadań projektowych (bez wytyczania granic). Cena to 1500 zł.. Następne zadanie, czyli inwentaryzacja powykonawcza uzbrojenia podziemnego, do tego zalicza się telekomunikacja, gaz, eN, eW, a także w dalszej kolejności, czyli woda, bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/, CO i telewizja kablowa.

Musimy w tym miejscu liczyć wartość za pierwsze 100 metrów i jest to: siedemset złotych Kolejne zadanie: inwentaryzacja budynku, to koszt 800 zł.. Za tyczenie budynku ustalone jest tysiąc złotych, natomiast za podział (gdy chcesz podzielić majątek- więcej szczegółów) nieruchomości już cztery tysiące złotych. A jak przedstawia się całościowa praca zespołu geodezyjnego? Za pierwszy dzień – 2000 zł, zaś pierwsza godzina pracy geodety – 150 zł. Ceny właściwie ulegną modyfikacji zależnie od określonej pracy. Niestety w opinii większości geodetów można dostrzec spore różnice w wynagrodzeniach określanych przez różnorodne firmy. Prawie żadna z tego typu firm nie pokazuje na swojej stronie kosztów za wykonanie z uwagi na spore różnice w dziedzinie zleceń. Mimo to jednakowoż taki cennik określa zbiór wiedzy tak więc jest ujawniony przez bardzo wiarygodne źródło którym na pewno jest SGP. Jednocześnie, to co powiedziane zostało wcześniej, wiele jest zależne od określonej firmy i obszaru, gdzie wykonuje się pracę –

geodezja

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, w wielu zawodach cenniki są bardzo różnorodne i czasem łatwo zauważyć różnicę, jaką jest niekorzystna wartość za daną pracę. To ile zarobi geodeta Oława czy fachowiec z Warszawy jest zależne od wielu wytycznych, na jakie czasami nie mamy wpływu.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*