Jak skutecznie zwiększyć szanse na uzyskanie odszkodowania?

Ofiarom wypadków komunikacyjnych należy się z tego tytułu odszkodowanie z OC sprawcy. Jednak Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie chcieć w maksymalny sposób obniżyć jego wysokość. Wtedy najskuteczniejszym wyjściem byłoby wynajęcie kancelarii prawnej, która specjalizuje się w takich sprawach.
Korzyści, które można by osiągnąć poprzez przeprowadzenie tego działania są jednak znacznie bardziej znaczące.

Zależnie od danej sytuacji, taka kancelaria nie tylko może pomóc uzyskać jak największe odszkodowania komunikacyjne, lecz również np. świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego. Porada mecenasa jest w tego typu sytuacjach wręcz niezbędna, gdyż nawet jeżeli sprawa nie trafi do sądu, to i tak musi przebiegać w ramach prawa. A są w nim przepisy, które nie są oczywiste dla zwykłego człowieka. Dla przykładu dla dowolnego mecenasa „odszkodowanie” nie jest równoważne z terminem zadośćuczynienie. Różnica opiera się na typu uszczerbku, który ma być za ich pomocą naprawiony. W rzeczywistości zadośćuczynienie tyczy się szkody cielesnej, z kolei odszkodowanie – finansowej. Dla przykładu jeżeli nastąpi wypadek na nie odśnieżonej albo oblodzonej drodze, trzeba stosownie przygotować dowody. Najlepszym wyjściem jest wykonanie dokumentacji zdjęciowej, która prezentuje stan chodnika albo jezdni w momencie np. upadku.
spory

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Zdjęcia muszą być także zrobione w większej perspektywie. Dzięki temu powinna być możliwe do ustalenia danych adresowych w formie np. nazwy konkretnej ulicy. Niezwykle cenne jest poza tym uzgodnienie danych teleadresowych do świadków upadku. Dzięki temu będzie możliwe sporządzenie przez te osoby pisma, w którym będzie przez nich potwierdzony czas, miejsce oraz powód wystąpienia szkody.

W piśmie tym powinny być też przedstawione krótko obecne tam wtedy warunki pogodowe. Pomocy w takich sytuacjach często udzielają osoby obce, z którymi trudno się później skontaktować.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*