Jaką wybierać pomoc prawną dla naszej firmy? Co jest najważniejsze, żeby przedsiębiorstwo miało dobrą prawną pomoc?

Bardzo często się zdarza, że przedsiębiorcy przychodzą do prawnika w chwili, gdy już zdarzyło się coś niepokojącego. To jednak zbyt późno, gdyż lepiej już wcześniej się konsultować z osobą, która może być pomocna w prawnych kwestiach. Gdy przedsiębiorca przychodzi w tym momencie, to tak naprawdę może być już za późno, bo usługa jest trudniejsza, jest też droższa.

prawnik w pracy

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
Jak w związku z tym możemy uniknąć kłopotów, a przy tym być zadowolonym z obsługi prawnej? Najważniejsza rzecz, o jakiej trzeba wiedzieć to zapoznanie się z pojęciami adwokat czy radca prawny, by poznać, czym się różnią te dwie profesje. Prócz barw togi radcowie posiadają niebieski żabot jak również wypustki na mankietach i kołnierzu, zaś adwokat Rzeszów zielone. Powyższe dwie profesje są różne głównie w kwestii uprawnień. Dosyć ważna różnica polega na tym, iż z usług adwokata (zobacz pod tym adresem) możemy skorzystać tylko w obrębie prowadzonej przez niego praktyki, natomiast radcę prawnego można tylko zatrudnić w ramach stosunku pracy.

Gdy już przedsiębiorca zdecyduje się współpracować z adwokatem albo radcą, to następnie należy wybrać kancelarię, przykładowo obsługa prawna firm Rzeszów – kliknij ten link. I trzeba powiedzieć, że jest ogromny wybór, bo rynek usług prawnych jest imponujący i naprawdę konkurencyjny. Znalezienie kancelarii nie będzie jakimś dużym problemem, natomiast w tej sytuacji nie ma co liczyć, że pomoże nam w tym reklama. Kancelariom bowiem nie wolno się reklamować, jedyne co mogą zrobić, to skorzystać z rozmaitych publikacji, pomoc pro publico bono czy ogólne zachęcanie do skorzystania z usługprawnika. W kancelarii najistotniejsze okazuje się pierwsze wrażenie.

prawnik

Autor: nexa.center
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze, aby klient mógł opowiedzieć prawnikowi szczerze o swoich sprawach, powinien w związku z tym mieć do niego zaufanie. Nie może się bać przekazania całości materiału, poczucia, iż zdradza takie informacje, jakie dany prawnik użyje przeciw jego przedsiębiorstwie. To niesamowicie ważne, gdyż dzięki temu tego typu współpraca może być naprawdę efektywna. Pamiętać w związku z tym należy o tym, że jeżeli nie będziemy czuć zaufania to najlepiej poszukać kogoś innego. Nie ma sensu się stresować, że nasza firma tylko na tym straci. Właśnie wręcz przeciwnie chodzi tu o kwestię jak najlepszego załatwienia tej sprawy.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*