Trzeba dbać o klienta

W każdej grupie istnieje sporo firm z usług których może korzystać kontrahent, a co się z tym łączy, jeżeli naprawdę chcemy go przy sobie zatrzymać, to należy włożyć sporych starań, żeby nasza oferta była dla niego rzeczywiście bardzo interesująca i bardzo korzystna, przez to właśnie jak najczęściej należy robić różnorakiego rodzaju rabaty i nagrody.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Programy te trzeba zmieniać

Jeżeli pragniemy nagradzać kontrahenta za to, że robi sprawunki w naszej sieci, to zawsze mamy okazję stworzyć programy lojalnościowe , które będą się opierały na łapaniu punktów oraz ich następnym zamienianiu na różnorakiego typu interesujące nagrody. Pewnie że wartość nagród byłaby różnicowana, tak aby kontrahent sam mógł decydować jak dużo rabatów planuje uzbierać oraz co dokładnie pragnie od nas otrzymać. Dzięki temu, że takie programy możemy ciągle rozszerzać, mamy szansę być pewni, że kontrahent ciągle wyszuka u nas coś ciekawego, co powstrzyma go przed przejściem do konkurencji.Motywacja jest świetnym narzędziem

Kolejną formą, która pozwala nam zainteresowanie i dalsze utrzymanie klientów to różnego typu programy motywacyjne (zadbaj o swojego klienta!), które przyjmują, iż kontrahent musi wydać daną kwotę, aby mieć szansę używać z rabatów oraz promocji, które dla niego zrobiliśmy. Pewnie że te wartości mają szansę być różnorakie, mogą się zmieniać oraz co jakiś czas mogą się także zmieniać nagrody, nie mniej już nie raz pokazano, iż taka forma przyciągania kontrahentów jest najskuteczniejsza.

zniżka

Wykorzystajmy najlepsze możliwości

Już dawno temu wykazano, iż tygodniowe okazje, przygarniają jedynie czasowych klientów, którzy raz dokonują sprawunków w naszym markecie, a w innym tygodniu są już w innymi, gdzie pokazała się lepsza promocja. Jednak już od dłuższego czasu eksperci od marketingu głoszą, iż programy opierające się na lojalności i motywowaniu przyciągają kontrahentów, którzy już pozostają z konkretnym sklepem, bo tylko dokonując w nim zakupy mogą dostać nagrody, a więc po co mieliby kupować po innych marketach?

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*