Komu przysługuje jak też gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawnika?

Od początku 2016 r. każdy powiat spełnia zadanie opłacane z budżetu państwowego które polega na prowadzeniu miejsc udzielania nieodpłatnej prawnej pomocy dla osób fizycznych.

bezpłatna pomoc prawna

Autor: Daquella manera
Bezpłatna pomoc prawna przypada osobom korzystającym z pomocy społecznej (uwzględniany jest okres 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o użyczenie bezpłatnej pomocy prawnika), mającym Kartę Dużej Rodziny, weteranom, kombatantom. Jednocześnie jednostkom, które nie skończyły 26 lat i osobom, jakie ukończyły sześćdziesiąt pięć lat. Do tego osobom, które w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej bądź awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu albo poniosły straty.

Ażeby otrzymać darmową pomoc prawną, powinno się zaprezentować poświadczenia potwierdzające upoważnienia do skorzystania z darmowej pomocy prawnika, np. decyzję bądź zaświadczenie o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej, ważną Kartę Dużej Rodziny, dowód osobisty czy też złożyć pisemne oświadczenie o wystąpieniu klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej bądź (zobacz do sprawdzenia na tej stronie) technicznej awarii.

Szukasz interesujących danych na prezentowany temat? Zapewne pod tym linkiem (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl//aktualnosci.html?p=2) odnajdziesz takie wiadomości, które okażą się dla Ciebie pasjonujące.

Bezpłatną pomoc prawnika możemy uzyskać w specjalnie do tego przygotowanych miejscach wyznaczonych oraz organizowanych przez konkretny powiat (punkty tego rodzaju znajdować mogą się między innymi w Starostwach Powiatowych albo Miejskich Ośrodkach Pomocy Rodzinie).

Założeniem jest, ażeby w każdym z powiatów znajdowały się 2 takie punkty, z czego jeden musi być kierowany poprzez organizację pozarządową. Prawnej pomocy w ww. punktach udzielają adwokaci jak też radcy prawni.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*