Krótki przegląd najbardziej popularnych pożyczek i kredytów udzielanych przez banki

Banki i instytucje finansowe proponują ogromną różnorodność najróżniejszych pożyczek i kredytów. Największą popularnością się cieszą zwykłe kredyty gotówkowe, bez żadnego zabezpieczenia, i ich także jest największa ilość w ofercie. Gotówkowe pożyczki można zawierać na różne okresy czasowe, od paru miesięcy do nawet kilku lat. Są banki, które umożliwiają pożyczenie pieniędzy nawet na 7 lat, ale największa liczba klientów wybiera okres do maksymalnie dwóch lat.

Jeżeli chodzić będzie o pożyczane kwoty, to ich wielkość będzie uzależniona od czasu spłaty i osiąganych dochodów, lecz rzadko kiedy da się pożyczyć więcej niż sto tysięcy. Minusem pożyczek gotówkowych są stosunkowo wysokie koszty obsługi, czyli odsetek oraz prowizji.

Niestety jeżeli bank nie posiada żadnych zabezpieczeń dla pożyczek, to jego ryzyko jest większe, a to przekłada się bezpośrednio na wielkość opłat. Oczywiście i wśród takich produktów można znaleźć interesujące oferty, na przykład pożyczki oddłużeniowe z reguły będą miały dość atrakcyjne oprocentowanie.

Lecz zdecydowanie najkorzystniej będą pod tym względem wyglądać różnego rodzaju pożyczki i kredyty pod hipotekę nieruchomości. Przede wszystkim przy nich możliwy będzie znacznie dłuższy czas udzielenia, sięgający nawet trzydziestu lat. Także możliwe do uzyskania kwoty są znacznie wyższe, w wielu bankach będzie to nawet sześćdziesiąt procent wartości lokalu.

Wynika to z tego, że w przypadku takich produktów finansowych zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw mieszkania jest hipoteka. Czyli po udzieleniu kredytu bank staje się współwłaścicielem mieszkania i jeżeli się okaże, że kredytobiorca nie będzie spłacał swoich zobowiązań, to mieszkanie może być mu odebrane i sprzedane.

Dzięki temu zabezpieczeniu dużo bardziej korzystne są również warunki udzielania takich pożyczek oraz kredytów. Jednak jest przy tym wszystkim jedna niedogodność, to znaczy dużo bardziej skomplikowane procedury udzielenia, wiążące się na przykład z koniecznością dostarczenia dokumentów o lokalu.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*