Młodzi ludzie po studiach stają obecnie przed trudnym wyborem

Młodzi ludzie po studiach stają aktualnie przed niełatwym wyborem. Potrzebują z jednej strony zatrudnić się w takiej pracy, żeby pozwolić sobie na normalny byt, z drugiej strony jednak liczni absolwenci chcieliby pomimo godziwych zarobków móc kształcić się w swoim zawodzie. W chwili obecnej znajduje się na rynku pracy wielu absolwentów usiłujących odnieść sukces zawodowy.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w pośród absolwentów studiów ścisłych jest to w miarę proste, to w przypadku humanistów jest w wiele gorzej. W Polsce zwykle nie dostrzega się możliwości płynących z pracy umysłowej. Najczęściej najistotniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie działania na cito, jak najszybciej, nie myślimy o planowaniu, nie dostrzegamy, że planowanie jest najważniejszą siłą napędową nowych technologii. Poszukiwani pracownicy do zbioru owoców.

Podejście humanistyczne daje opcję zrobienia jakiegoś zadania przy założeniu, że jego skutki będą zauważalne w postaci wieloletnich sukcesów. Najważniejsze obecnie w innych krajach Europy staje się myślenie przyszłościowe. Istotne niezmiernie staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Związane jest to z uniwersalizmem moralnym oraz przeświadczeniem, że wszelkie działania jakie popełniamy powinny posiadać skutki dobre dla całego społeczeństwa

.

praca w Grójcu

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się kształcić młodych ludzi i kłaść nacisk na to, aby w przyszłości studenci umieli myśleć przyszłościowo, dbając o następne pokolenia, rozwijać podejście moralne, nie tylko pragmatyczne. Niestety nie dzieje się tak w dzisiejszych czasach w Polsce w procesach politycznych oraz kulturowych. Kuleje niezmiernie mocno zarządzanie jakimikolwiek projektami. Wielka ilość pieniędzy publicznych marnuje się a dodatkowo znaczna większość tych pieniędzy nie przyniesie wymiernych skutków.

Taki stan rzeczy odbija się również trudną sytuacją na rynku pracy. Po co zatrudnić kogoś, kto zadba o identyfikację wizerunkową różnych placówek publicznych w danym mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiejkolwiek idei, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko rujnuje się gospodarkę, ale także nie wspiera się idei permanentnego rozwoju. Odzwierciedla się to nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach kraju, oferty pracy Grójec dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*