Musimy się zainteresować naszymi pieniędzmi

Zazwyczaj jest tak, że interesujemy się tym ile finansów posiadamy na koncie głównym, ile jeszcze możemy stracić. Mimo wszystko musimy również dokładnie śledzić dane dotyczące naszego konta oszczędnościowego, jak i również tego, ile emerytury będziemy mieli otrzymać. Jeśli jeszcze posiadamy jakieś lokaty, albo akcje, to też powinniśmy być na bieżąco z tym, ile pieniędzy tak naprawdę w nich trzymamy i czy w razie czego jesteśmy zabezpieczeni na czarną godzinę.

wycena instrumentów finansowych:http://rezerwy24.pl/wycena_instrumentow_finansowych
Odprawy emerytalne są istotneKiedy odchodzimy z firmy, gdyż osiągnęliśmy już taki wiek, iż spokojnie możemy rozpocząć się relaksować po latach pracy, to bez wątpienia trzeba powiedzieć, iż dostaniemy takie coś jak odprawy emerytalne – więcej w tym temacie http://rezerwy24.pl/rezerwy_na_odprawy_emerytalne. Pewnie że to w jakiej wysokości one będą, będzie zależało od tego, jakie wynagrodzenia posiadaliśmy przez te wszystkie lata. Pewnie że im one będą wyższe, tym wyższa będzie nasza emerytura, a co się z tym łączy, tym na więcej będziemy mieli szanse sobie zezwolić po tych wszystkich latach pracy. Trzeba na bieżąco sprawdzać jak duża ma być nasza emerytura, tak aby potem w razie czego nie być zaskoczonym, iż jest ona na przykład sporo mniejsza niż to przypuszczaliśmy.

Wycena instrumentów finansowych musi być przeprowadzona rzetelnieTrzeba zaznaczyć, że istnieje takie coś jak mssf 2, czyli płatność w formie akcji. Więcej o mssf 2 możesz przeczytać na tej stronie. Może się okazać, iż tego rodzaju płatność w niektórych przypadkach będzie dla nas dużo wspanialsze niż na przykład natychmiastowe zainkasowanie finansów w gotówce. Tak identycznie zanim podejmiemy nasze akcje, które już mamy od pewnego okresu, lub zanim zlikwidujemy jakieś konto, na które wpłacaliśmy wolne finanse, to warto dopilnować żeby była wykonana wycena instrumentów finansowych. Może się wtenczas okazać, że mamy zainkasować mniej pieniędzy niż się spodziewaliśmy, a co się z tym wiąże, iż dużo lepiej zrobimy, jeżeli jeszcze troszeczkę poczekamy oraz pobierzemy te oszczędności w późniejszym okresie.

Małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Obracanie finansami to poważna sprawaBez wątpienia dysponowanie finansami to niesamowicie ważna sprawa, przez to jeśli nie jesteśmy tak do końca przekonani, czy się do tego nadajemy, to wciąż należy użyć z pomocy osób, które się tym zajmują na co dzień. Czasem właściwie jest pobrać finanse nagle, od czasu do czasu dużo rozważniej zrobimy, kiedy jeszcze na jakiś okres zostawimy je dokładnie tam gdzie są.

Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*