Nowoczesne i wydajne metody zarządzania procesami biznesowymi w firmach – opis wszystkich zalet six sigma

Każde przedsiębiorstwo, chcąc jak najlepiej spełnić wymagania swoich klientów musi wypracować należytą jakość, połączoną z jednoczesnym pilnowaniem wydatków. Jeżeli się zaniedba obie te sprawy, to albo produkty będą kiepskiej jakości, co szybko odbije się na wynikach sprzedaży, albo koszty tak bardzo wzrosną, że trudno wypracować będzie odpowiednie zyski.

Aby zachować równowagę między jakością i kosztami produkcji wiele firm uruchamia specjalne techniki, pomagające w usprawnianiu i planowaniu produkcji. Zresztą dotyczy to każdej sfery biznesowej, nie tylko opartej na produkcji. Przy użyciu odpowiednich technik da się w znacznym stopniu ograniczyć koszty i usprawnić procesy które zachodzą w firmie, dzięki czemu będzie się ona mogła rozwijać i nie zostawać w tyle za konkurencją. Jedną z najbardziej popularnych tego typu metod jest Six Sigma, stosowana przez większość największych światowych firm. Polepszana od dziesięcioleci znajduje zastosowanie w zasadzie w każdej odmianie przemysłu, a jej skuteczność została potwierdzona licznymi sukcesami firm jej używających.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Metodologię Six Sigma zastosować się da w każdej firmie, nic więc dziwnego, że six sigma szkolenie dla kadry zarządzającej oraz managerów cieszą się bardzo dużą popularnością. Na rynku funkcjonuje parę firm, oferujących takie szkolenia, i najczęściej łączą one teoretyczne podstawy z praktycznym użyciem w czasie rozwiązywania konkretnych projektów.

Niektórzy organizują wręcz six sigma szkolenie w przedsiębiorstwach, w jakich są zatrudnieni uczestnicy kursu, dzięki temu cała wiedza praktyczna może być przekazana na projekcie, który dotyczy danego przedsiębiorstwa. Przez to osoby którzy się szkolą uczą się w znanym sobie otoczeniu pod okiem doświadczonych instruktorów, i taka forma ćwiczeń praktycznych będzie dla wielu bezcenna. Jeśli ktoś pracuje już w tej metodologii i chciałby rozszerzyć zakres swych umiejętności, to najlepszym wyjściem będą dla niego szkolenie black belt, znacznie poszerzające możliwości osób, które je kończą. Czytaj też http://abk.pl/oferta/six-sigma/
Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*