Nowoczesne rozwiązania biznesowe przenoszą się również do normalnego życia. Przykładem coraz bardziej znany podpis elektroniczny

Tak to się dzieje, iż coraz częściej jesteśmy zmuszeni działać w e-rzeczywistości, jest coraz bardziej ważna potrzeba, ażeby się uwiarygodnić w jakiś sposób. Obecnie, jednym z najlepszych metod potwierdzenia swojej tożsamości w internecie jest podpis elektroniczny. Przez określony czas jednakże nie można było mówić o tym, jako o czymś uniwersalnym, bo na terenie Unii Europejskiej nie istniało jednolite prawo odnoszące się do tej problematyki. Jednakowoż chociaż mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale zmieniło się to w 2014 roku.

Karta, motywacja

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Rozporządzenie, jakie zaaprobował Parlament Europejski oznacza dużo więcej niż tylko sprawa funkcjonowania podpisów elektronicznych. Pomimo to, wiele osób zauważa, że to istotnie zmiany w funkcjonowaniu podpisów mają najbardziej ważne znaczenie. To oznacza, że w ciągu dwóch lat od wejścia w życie, przepisy te zastąpią wszystkie krajowe akty normatywne, jakie regulują wydawanie. Powiększy się więc rola w temacie uznawania i stosowania podpisów elektronicznych. Więcej na ten temat możesz zobaczyć na stronie: http://www.opiekuninformatyczny.pl/s/oprogramowanie-dla-firm-i-biur-rachunkowych/

Ma to wielkie znaczenie dla naszych rodaków, którzy podpisami elektronicznymi posługują się coraz częściej. Faktycznie aktualnie ten odsetek dotyczy najbardziej przedsiębiorców, jednakowoż to ujednolicenie przepisów oznacza, że wzrośnie popularność podpisów wśród osób prywatnych. Podpis elektroniczny jest dokumentem służącym do potwierdzania tożsamości stron obrotu dokumentami, a również do przyjmowania odpowiedzialności za treść. Tak naprawdę podpis elektroniczny powinien ułatwiać funkcjonowanie każdemu z uczestników rynku. Ma to zastosowanie więc do przedsiębiorców i ich kontaktów z administracją publiczną, do kontrahentów i klientów, a jednocześnie do klientów i ich relacji w sensie interakcji ze sprzedawcami. Kontrahenci biznesowi już teraz mogą podpisywać dokumenty elektroniczne.

Dokument notarialny

Autor: Geoffrey McKim
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednakże wiedzieć, że jest to rozwiązanie praktycznie jedynie wtedy, kiedy obie strony posługują się tego typu elektronicznymi podpisami. Tak to jest, gdyż przez prawo są one uważane za równoznaczne z tradycyjnym podpisem, więc identycznie jak podpis odręczny umożliwiają wykonanie postanowień umowy. Jednakowoż, przy postępowaniach przetargowych tego typu podpis elektroniczny zapewnia udział w procedurze zamówienia publicznego. Jak można zauważyć, podpis elektroniczny to więc nowatorskie i bardzo pomocne rozwiązanie, z jakiego korzysta coraz więcej osób. Nim się obejrzymy, a już niedługo stanie się to standardem. Nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne będą stosować taki podpis.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*