Odszkodowania w UK

Wyjeżdżając w celach zarobkowych poza granice Polski, wybierając się w podróż lub z wizytą do znajomych należy przed opuszczeniem kraju dowiedzieć się jakie przywileje przysługują przebywającym w danym kraju osobom w razie wypadku. Do kogo zwrócić się o pomoc prawną i na jakie rekompensaty finansowe można liczyć.

Budowa, budowa domu

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach publicznych. Jeżeli ranny uległ wypadkowi nie ze swojej winy, należy mu się odszkodowanie. Ważne, aby wniosek o odszkodowanie zgłosić najpóźniej 3 lata po zaistniałej sytuacji. Wiedzy na temat przysługujących odszkodowań można szukać np.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj całość tutaj (https://contra-odszkodowania.pl/zadoscuczynienie-po-utracie-bliskiej-osoby/) o tym, co bardzo Cię ciekawi.

w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z nich jest brak zapewnionego przez pracodawcę szkolenia, stanowiący zagrożenie sprzęt lub niedopatrzenie pracownika. Zaistniały wypadek należy bezzwłocznie zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli wina leży po stronie pracodawcy, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, wynajęcie pojazdu zastępczego, odszkodowanie za zniszczenie mienia, koszty pobytu w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy wynagrodzenie.

Aby szybciej odzyskać należne pieniądze ranny powinien zawiadomić policję, zrobić i przygotować fotografie uszkodzonego pojazdu oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania oraz dane kontaktowe. Uporządkowana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwierzytelni zdarzenie, dzięki czemu oczekiwanie na przysługujące odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Sprawca wypadku jest zobowiązany do udostępnienia danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu publicznym to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i placówkach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i pojechać na badanie lekarskie.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć skutecznie odszkodowanie (zobacz zakres usług od profesjonalnej firmy od odszkodowań – za małe odszkodowanie z oc sprawcy) za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była pełna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Jedną z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny pokrzywdzonego. Jego wysokość zależy od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Dotyczą one konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego samochodu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Wartości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Ostateczna kwota może być różna mimo podobieństwa sytuacji. Koszty obsługi prawnej pokrywa przeważnie firma ubezpieczeniowa sprawcy wypadku.

Otagowany , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*