Po co przedsiębiorstwom nasze dane prywatne?

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli styczność z popularną formułką, która zawiera informacje o tym, że nasze dane osobowe będą przechowywane, a potem przetwarzane, zapewne myśleli o tym niejednokrotnie, po co instytucje kolekcjonujące informacje na nasz temat. Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać. Jest to jedno z narzędzi marketingowych. W naszych czasach najskuteczniejszy jest marketing w sieci.

komputer

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ na co dzień przebywamy przy komputerze mnóstwo czasu, to właśnie ten kanał dostępu używany jest w nowoczesnej promocji. Własna baza z danymi użytkowników to dla firm wielkie możliwości. Naturalnie, nikt nie jest w stanie wykorzystać naszych danych, jak na przykład adres mailowy, czy nasze nazwisko, bez naszej wyraźnej zgody. Są również pewne firmy, które prowadzą sprzedaż baz danych użytkowników przydzielonych do konkretnych branż. Gdy firma zdobędzie już nasz adres mailowy, jest w stanie nas zaprosić do subskrypcji biuletynu informacyjnego lub do spróbowania swoich sił w konkursie. Niezmiernie ważna jest ochrona danych osobowych w sklepie internetowym. To daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. Właściwie ułożony i zrozumiały regulamin strony www pomoże firmie uniknąć mnóstwo niemiłych sytuacji. Istotne jest, by każdy klient dokładnie wiedział, co go czeka, gdy zdecyduje się na zakupy w tym sklepie. Szczególnie ważne są wszelkie sprawy finansowe, ponieważ to właśnie one wzbudzają mnóstwo emocji. Jeżeli od razu ustalone zostaną zrozumiałe reguły korzystania ze sklepu internetowego, nikogo nie spotka w przyszłości przykra niespodzianka.

Niestety, wielu z nas zazwyczaj przeskakuje regulamin, gdy zakłada swój profil w sklepie internetowym, czy w innym serwisie. To bardzo głupie zachowanie, które może nas drogo kosztować. Zgadzając się z regulaminem, nie można mieć później do nikogo pretensji, że daliśmy się oszukać. Wirtualny świat roi się od wielu naciągaczy, którzy korzystają na niefrasobliwości internautów. Nie dajmy się więc wykorzystywać. Dokładne przejrzenie regulaminu to konieczność, kiedy podpisujemy kontrakt z jakąś instytucją (przeczytaj całość), dlaczego więc, nie potraktujemy tego poważnie w sieci?

Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*