Ponieważ w UK nie ma obowiązku wzywania Policji do sytuacji tego typu warto spisać wszystkie dane odnośnie uczestników wypadku

Jak pokazują badania, do UK podczas wielkiej emigracji Polaków wyjechało około 130 000 z nas. Od tego czasu liczba ta uległa na dodatek dużemu nasileniu. Niektórzy czują się tam już jak we własnym drugim domu, a mając obywatelstwo polskie zawsze przysługują im te same prawa, z których korzystają rodowici Anglicy.

Co zrobić w chwili, kiedy przytrafi się nam wypadek w UK, na przykład drogowy? Czy nasze obywatelstwo oraz prawo jazdy zmienia sytuację? Czego mamy możliwość się domagać i jakie benefity w UK na nas czekają? Te pytania na pewno zadaje sobie nie jeden emigrant. Teraz wszystko zależy od przyczyny kolizji. Jeśli doświadczyliśmy uszczerbku na zdrowiu, oczywiście należy nam się odszkodowanie. Kiedy dojdzie do kraksy na pewno trzeba uzyskać dane o jego uczestnikach, ale także dane o firmie ubezpieczeniowej.

Oczywiście przypada każdemu pomoc lekarska w przychodni, lub też w szpitalu i z takiej szansy należy skorzystać, bowiem skutki wypadku możemy odczuć wówczas po upływie jakiegoś czasu. Ponadto taka wizyta jest niezbędna, aby starać się o odszkodowanie w UK. Jego wartość zależeć będzie od tego, w jakiej firmie ubezpieczone jest auto i, kto był winny zderzenia. Zadośćuczynienie jednak należy się każdemu, bez względu czy na zdrowiu ucierpiał kierujący, towarzysz podróży czy pieszy, który w tej chwili był na jezdni.

Natomiast jak wygląda sytuacja w Polsce? Sprawdź.

Kiedy dokucza Ci kac

Autor: MEdia Forum
Źródło: MEdia Forum

Największe odszkodowania należą się rzecz jasna uczestnikom, którzy nie wywołali zderzenia. Pasażer, jaki znajdował się w samochodzie, którego kierujący spowodował kraksę też ma prawo do pełnego odszkodowania. One zasądzane są nie tylko za duże urazy, ubiegać się o nie można też w przypadku tylko bóli mięśni bądź nieszkodliwych skaleczeń. Benefity w UK uzyskać można także z przyczyny niewstawienia się z racji tego zdarzenia w pracy.

Dlatego, że w UK nie ma obowiązku wezwania Policji do sytuacji tego typu warto pobrać wszystkie dane odnośnie uczestników kraksy oraz numery rejestracyjne pojazdów – te są konieczne do uzyskania odszkodowania UK. Ponieważ Polaków jest tak dużo na obczyźnie utworzyły się specjalne organizacje, które bezinteresownie pomagają rozstrzygać tego rodzaju sprawy, dbając o korzyści dla jednostek, które reprezentują.

Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*