Poszanowanie prawa

notariusz

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Członkowie ludu, których poczucie moralności, inteligencja i wiedza plasują się o wiele, wiele wyżej, niż kilka wieków temu (ma się rozumieć: uogólniając), poczęli wymagać od władzy swego rodzaju poszanowania. Od wieków, na przykład, władca nie był w stanie pozwolić sobie na to, by wtargnąć na teren czyjegoś domu, kazać przywlec sobie jego właściciela i rzec mu, że ten dom całkiem mu odpowiada, więc go zabiera.

A byłego właściciela i jego bliskich – do lochów. To ma się rozumieć groteskowy przykład, ale są dziś całe zbiory, księgi przepisów i ustaw, które zabezpieczają określenie własności i samo mienie dowolnego człowieka. Tak samo działa to w odwrotną stronę: ktoś, kim steruje jedynie widzimisię i zachcianka, nie ma prawa przejść się do lasu i stwierdzić: odtąd dotąd jest moja ziemia; jutro stanie tu płotek, a pojutrze zamieszkam w zbudowanym nad tym ślicznym strumykiem budynku. Państwo też ma swoją własność, potwierdzoną papierami, drogą wielu zmian i uzgodnień z wieloma generacjami ludzi ustaloną i przypieczętowaną szeregiem odpowiednim aktów. W końcu: ludzie z bliskich sobie sfer również nie mają prawa, pod groźbą kary sądowej, zabierać sobie swoich własności. Wielu z nich – nawet za przyzwoleniem obu stron. Tyczy się to aut, gruntu, lokali – tego, czego wartość przerasta kilkumiesięczne czy kilkuletnie zarobki zwykłego Kowalskiego.

Aby tego dopilnować, by rozstrzygać i pieczętować odpowiednie dokumenty i ustalenia pomiędzy ludźmi i władzą, ludźmi i innymi ludźmi i w pozostałych chwilach, niezbędna jest dorota ciechomska i jej kancelaria notarialna w warszawie jest miejscem, gdzie bardzo dużo notariuszy jest dostępnych każdego dnia, żeby, za stosowną opłatą, potwierdzić zgodność i autentyczność ustaleń pomiędzy stronami, testamentów i innych papierów. Osobą odpowiedzialną, zgodnie z literą prawa, za niezależne stwierdzenie prawdziwości darowizn, dziedzictw i innych przekazań dużej wartości mienia, z rzeczywistością, jest notariusz to jedno z tych osiedli w Warszawie, gdzie dość nietrudno odnaleźć kogoś takiego, jak notariusz Warszawa Mokotów jest dzielnicą znajdującą się stosunkowo blisko centrum, a przy tym w dość dużej od niego odległości, że czynsze za dzierżawę biur i kancelarii nie są tak wysokie – z tych powodów jest tam całkiem szeroki wybór prawników z stosownymi uprawnieniami.

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*