Poznaj swoje prawa – to może Ci się przydać

Przede wszystkim przy kupnie biletu sprzedawca nie powinien żądać od ciebie wyższej opłaty jedynie ze względu na narodowość lub miejsce kupna biletu. Po drugie przysługują Ci również prawa w razie pojawienia się kłopotów.

Jest tak w wypadku opóźnienia bądź odwołania lotu lub nadkompletu przedsprzedaży, z powodu którego odmówiono ci wstępu na pokład aeroplanu. Gdy odmówiono ci przyjęcia na pokład, twój lot jest odwołany czy zbyto więcej biletów niż miejsc w samolocie, linie lotnicze powinny: zorganizować ci podróż do punktu docelowego porównywalnym opcjonalnym środkiem przewozu, czy oddać ci koszta biletu a także – w stosownych przypadkach – zagwarantować ci bezpłatny przewóz do portu lotniczego, z jakiego wyruszyłeś.

W razie znacznego opóźnienia (o co najmniej pięć godzin) masz też prawo domagać się zwrotu pieniędzy (jednak jeśli przyjmiesz zwrot kosztów, linie lotnicze nie muszą już gwarantować ci dalszej pomocy ani planować dalszej podróży). Lotnicze linie muszą powiadomić cię o twoich prawach oraz o przyczynie znacznego poślizgu albo odwołania lotu czy też odmowy wpuszczenia cię na pokład .

To doskonały pomysł, aby przestudiować ten materiał, ponieważ inne nasze strony (http://www.notariuszpokojski.pl/) posiadają równie wciągające treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

W zależności od długości zamyślanego lotu oraz opóźnienia możesz także mieć prawo do napitków, posiłków, łączności (dla przykładu nieodpłatnej rozmowy telefonicznej), zaś w razie potrzeby także do noclegu (SkyLegal).

przjedź pod ten adres

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Mało tego jeśli odmówiono ci przyjęcia na pokład samolotu, twój lot jest anulowany bądź dotrzesz z powyżej 3-godzinnym poślizgiem do miejsca docelowego określonego na bilecie, możesz domagać się zadośćuczynienia. Gdy zaproponowano ci opcjonalny lot w analogicznym czasie. Odszkodowanie za opóźniony lot nie przypada, jeśli twój lot został odwołany: z przyczyn wyjątkowych warunków, takich jak złe warunki atmosferyczne bądź (witryna internetowa) poinformowano cię o odwołaniu lotu na dwa tygodnie przed zaplanowaną datą lotu albo zaproponowano ci opcjonalny lot na tej samej trasie w podobnym czasie co twój pierwotny lot.

Jeśli twój lot został odwołany z przyczyn szczególnych warunków, możesz nie mieć prawa do odszkodowania, ale przewoźnik powinien ci zaproponować wybór między: zwrotem kosztów biletów, opcjonalnym środkiem transportu do miejsca docelowego w możliwie najkrótszym terminie bądź przełożeniem rezerwacji na dowolną wskazaną przez ciebie datę. Nawet w wyjątkowych okolicznościach, w razie potrzeby linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia ci wsparcia w czasie czekania na nowy lot. To są prawa pasażera.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*