Pracownicy do zbioru owoców

lato to czas robót tymczasowych. Mnóstwo osób wyjeżdża w takim okresie za granicę, zwłaszcza studenci, którzy chcą zarobić parę groszy. W Polsce jednak również można natknąć się na interesujące możliwości zarobku. Najczęściej niezbędni są pracownicy do zbioru owoców czy pracownicy sortowni.

Lato to charakterystyczna pora roku. Spadaw tym okresie bezrobocie, bo pojawiają się inne, dodatkowe możliwości dorobienia pieniędzy. Tak istotnie jest z pracą sezonową np pracownicy do zbioru owoców. Osoby, które, na co dzień są bez pracy, w okresie letnim odnajdują zatrudnienie, by chociaż trochę podreperować własny budżet. Wielu wyjeżdża za granicę mając nadzieję na większe zarobki. istotnie, można tam lepiej zarobić, ale są to często podejrzanie oferty. Zdarzało się, że ci co pojechali wrócili z niczym lub byli przerzucani z miejsca na miejsce, traktowani jak piąte koło u wozu. Inni wyjechali tam i się dowiedzieli, że nie ma dla nich pracy, kolejni pracowali za niższą stawkę niż była im gwarantowana. Warto więc mieć na uwadze, że jeśli już zdecydujemy się na wyjazd za granicę musimy poznać wszelkie warunki pobytu, rodzaj zatrudnienia i gwarancje wypłaty. Są to kluczowe informacje.

praca

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie planujemy wyjazdu do innego kraju warto spróbować w Polsce. U nas każdego roku są zbiory i wiele osób jeździ na nie od lat. zarobki może nie są tak duże jak za granicą, lecz jest zapewnienie, iż wypłaty będą na czas. Zawsze również znajdujemy się blisko naszego miejsca zamieszkania, znamy język, co jest bardzo znaczącą kwestią. Nie zapominajmy także, iż praca w Polsce to niższe koszty dotarcia na miejsce pracy. Niektóre, bowiem wyjazdy za granicę wiążą się z wydatkami dość sporymi, które później na samym początku musimy odrobić.

Wiadomo, oferty przykładowo: pracownik sortowni udostępniane są poza wielkimi ośrodkami miejskim, w takim miejscach, jak przykładowo Grójec. Są to miejscówki z wieloma hektarami upraw i bardzo dużych gabarytów sortowniami. każdego roku, ilość osób, która wybiera się na zbiory po Polsce jest na solidnym poziomie. Nie ma też wyróżnienia na regiony, że przykładowo ktoś z mazowieckiego pracuje jedynie w mazowieckim, pracownicy podążają po całej Polsce, a pochodzą z różnych części Polski. Wiedzą również, że czeka ich ciężka praca Grójec
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*