Procedury odszkodowawcze w kolizjach samochodowych

Wbrew podejrzeniom, jednym z najgroźniejszych miejsc dla każdego Kowalskiego, jest jego własny wehikuł. Bowiem co roku w kolizjach w tych pojazdach, giną rzesze ludzi, jeszcze więcej jest rannych.

Brawura, brak umiejętności, nietrzeźwość – to tylko podstawowe powody tego stanu rzeczy. Jeżeli osobiście brałeś udział w stłuczce na jezdni, albo po prostu jesteś aktywnym kierowcą, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób są przyznawane odszkodowania.
Każdego Polaka, który posiada własny samochód, obowiązuje ubezpieczenie OC.

Czy wiesz, że kolejne niezwykle absorbujące informacje są na wyciągnięcie ręki? Kliknij i zerknij na źródło, a niewątpliwie poczujesz satysfakcję.

Dzięki temu, w przypadku, kiedy to z naszej winy rozbity będzie czyiś samochód, zadośćuczynienie opłacane jest przez firmę ubezpieczeniową, a nie z naszej kiesy. To bardzo dobra metoda, gdyż odszkodowanie za wypadek samochodowy może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. A przecież nie każdego stać na wypłacenie takich sum z prywatnego budżetu. Niestety, gdy zaistnieje sytuacja takiego typu, zwiększy się nam roczna rata za OC.

zadośćuczynienie

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko również my sami, nie z własnej winy, jesteśmy ofiarami czyjejś brawury. Wtenczas podstawowe zadośćuczynienie opłacane nam będzie nie z naszej firmy ubezpieczeniowej, a tej w której jest zarejestrowany sprawca. Jednak w niewielkich kolizjach, takich jak zarysowana maska lub stłuczone lusterko, rzadko kiedy warto zgłaszać sytuację do ubezpieczalni. Bowiem odszkodowanie za wypadek samochodowy tego typu będzie znacznie mniejsze niż kwota OC jaka ma szansę nam wzrosnąć w następnej racie. Bowiem w zależności od firmy, w której mamy polisę, odmienne mogą być regulacje.
Mnóstwo Polaków nie znosi tego, że musi każdego roku uiszczać ubezpieczenie samochodowe.

Lecz zmieniają oni zdanie na ten temat, w momencie gdy to firma wypłaca odszkodowanie za wypadek samochodowy. Jeśli pragniemy wykupić polisę na pierwszy samochód, warto dokładnie sprawdzić ofertę różnych korporacji, ponieważ mogą się znacznie różnić.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*