Przezorny zawsze ubezpieczony

Zastanawiałeś się czasem jak dużo danych posiadasz i jakie byłyby konsekwencje ich utraty? Czy ich utrata nie zaburzyłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Powinniśmy przyjąć do wiadomości, iż komputery, laptopy czy smartfony ulegają awariom. Możemy paść ofiarą złodzieja lub zwyczajnie zgubić urządzenia z ważnymi danymi. Czasami mają również miejsce sytuacje w których tracimy dane z powodu własnego niedopatrzenia lub pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nieumyślne upuszczenie komputera? Niestety powyższe sytuacje zdarzają się często, a odzyskanie danych jest bardzo kosztowne a czasami niewykonalne.

komputery

Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com

Windows 8 oferuje swoim użytkownikom ulepszone narzędzie przeznaczone do wykonywania kopii zapasowych plików. Jeżeli nawet po raz pierwszy raz spotykamy się z nowym oprogramowaniem Microsoftu, możemy skorzystać z podpowiedzi internautów, którzy na forach sugerują jak przeprowadzić kopie zapasowe dla Windows. Wykonywanie kopii zapasowej w Windows 8 zostało dosyć niejako zmienione w porównaniu do poprzednich wersji systemu Microsoft. Co ważne pomysł poszedł w dobrą stronę toteż spotkał się z aprobatą.

Utworzenie kopii zapasowej nie powinno być przeprowadzane sporadycznie – backup plików Windows należy przeprowadzać co pewien czas, w celu by posiadać zachowaną kopię wszystkich plików, które cyklicznie wchodzą w nasze posiadanie. Możemy odszukać wiele programów – zarówno komercyjnych jak i tych za darmo, które sprawiają, że czynności te nie są trudne w przeprowadzeniu.

Jeśli po przeczytaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić dane na opisywany temat, to pomocne omówienie niesłychanie Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Z racji faktu, iż internet jest dziś ogólnodostępny, dobrym rozwiązaniem okazała się możliwość przetrzymywania plików w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku komputera.

backup danych

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Synchronizacja plików w chmurze umożliwia nam dostęp do swoich danych praktycznie z każdego miejsca na ziemi, co udoskonala naszą pracę. Warto zdać sobie sprawę, że backup plikówważny jest nie tylko w instytucjach państwowych, ale również w życiu prywatnym. Każdy z nas coraz częściej korzysta z komputera przechowując na nim zdjęcia z wakacji czy np projekty własnego ogrodu. Lekkomyślnym byłoby polegać na przekonaniu, iż nasz komputer będzie zawsze bezpieczny.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*