Rozlicz się online, czyli jak urzędy skarbowe próbują pomóc obywatelom w dopełnieniu niewdzięcznego obowiązku

Do spraw urzędowych większość obywateli odnosi się z nieukrywaną niechęcią. Taka a nie inna sytuacja w pewnym stopniu bywa spowodowana tym, że w urzędach miast załatwiamy coraz więcej spraw i niełatwo wskazać taką domenę człowieczego życia, która nie podlegałaby pod akty prawne.

podatek

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Nadzwyczajną awersją nasi pobratymcy darzą urzędy skarbowe. Przyczyną tak sporej niechęci bywa z pewnością fakt, że tej właśnie instytucji musimy oddawać część sumiennie zarobionych pieniędzy.

Uzupełnianie blankietów urzędowych praktycznie nigdy nie zalicza się do przyjemności. Po pierwsze, jest to zajęciem piekielnie nudnym, a po drugie, niczym się niewyróżniający Polak ma wiele problemów z wypełnieniem poszczególnych pól. Często zdarza się, że próżno liczyć na poradę urzędnika – takie stanowisko pokutuje w społeczeństwie od lat, chociaż wydaje się, że władze pomalutku wpływają na zmianę tego wizerunku. Rewelacyjnym exemplum może być tutaj pomoc w zakresie rozliczania zeznań podatkowych, proponowana przez urzędy. Już od zeszłego roku w galeriach handlowych dużych miejscowości urzędnicy bezpłatnie wypełniają formularze, oczywiście nie na papierze, lecz z wykorzystaniem współczesnych technologii, a takie rozliczenie pit online cieszy się wielkim wzięciem ze strony podatników. Sprawdź jakie ulgi możesz zastosować wypełniając PIT – www.pitonline.pl/ulgi-i-odliczenia-pit-2014/.

Forma papierowa wspomnianych formularzy bywa wykorzystywana coraz rzadziej. Specjalnie zaprojektowane programy komputerowe to spore ułatwienie – nie dosyć, że mogą wyłapać wybrane błędy, to jeszcze bez wychodzenia z mieszkania można oddać oddać zeznanie i to za pojedynczym ruchem palca wskazującego. Na akcji, którą można byłoby nazwać rozliczenie pit online, instytucje charytatywne próbują skubnąć coś dla siebie. W wielu aplikacjach już od razu wpisane zostają odpowiednie numery KRS.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnym roku obywatele mogą skorzystać z jeszcze jednego udogodnienia. Na stronie firmowanej przez urząd skarbowy, po zalogowaniu się na swoje konto, możemy odnaleźć z grubsza wypełnione zeznanie podatkowe. Wystarczy tylko zweryfikować poprawność naniesionych informacji i uzupełnić je np. o przynależne ulgi. Tego rodzaju rozliczenie pit online spotka się zapewne z dużym zainteresowaniem ze strony kobiet, które pierwszorzędnie potrafią obsługiwać komputer, ale brakuje im śmiałości i znajomości podstawowych przepisów prawa podatkowego.
Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*