Różne usługi bankowe

Większa część klientów banków korzysta tylko z możliwości posiadania rachunku, założenia lokaty czy zaciągnięcia kredytu. Banki są jednak instytucjami, których zakres usług jest znacznie szerszy. Oferta tych instytucji dzieli się na tą skierowaną do pojedynczych ludzi (w tej grupie wyróżnia się jeszcze osoby zamożne, dla których tworzy się osobną ofertę) oraz na tą przeznaczoną dla firm i przedsiębiorstw. Oprócz oczywiście prowadzenia konta, instytucje oferują wiele innych możliwości ulokowania kapitału w ich rękach. Środki klientów są bankom konieczne do wykonywania usług – udzielania pożyczek i kredytów, więc każdy pieniądz w kasie instytucji jest wart o wiele więcej, niż by wynikało z jego nominału.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Domy maklerskieBanki prowadzą często własne domy maklerskie. Z tego rodzaju instytucji korzystają klienci, którzy chcą żeby ktoś obracał ich gotówka na giełdzie papierów wartościowych. Jest to ryzykowna inwestycja, wymagająca sporego doświadczenia i znajomości rynku, toteż wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z porad maklera. Do obowiązków takiej osoby należy kupno i sprzedaż papierów wartościowych, rozliczanie transakcji (rozliczenie transakcji) i zawiadamianie klienta o stanie jego obecnego kapitału. Z takich domów maklerskich korzystają także same banki, które nieznaczną część własnych środków przeznaczają na takie ryzykowne przedsięwzięcia. Z tej przyczyny bankom zależy na tym, żeby przyjmować dobrych maklerów

.

Firmy źródłem gotówki
Szczególnie bogatym segmentem bankowości jest ta skierowana do spółek. Oferta lokat bankowych jest bardzo duża: umożliwia lokowanie gotówki w kilku walutach, negocjowanie oprocentowania i dużo innych. Przedsiębiorstwa mogą także wybierać wśród szerokiej gamy pożyczek i kredytów. Są tam między innymi pożyczki na bieżące działania, pożyczki na cele inwestycyjne czy nawet kredyty hipoteczne (kredyty hipoteczne). Rachunki dla właścicieli przedsiębiorstw także są dużo bardziej rozbudowane, niż te dla pojedynczych klientów. Banki oferują też duża liczbę usług dotyczących księgowości – od podstawowych programów do analizy wydatków, po oprogramowanie umożliwiające drukowanie faktur vat i inne potrzebne użytkownikom dokumenty.
Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*