Rzeczywistą energię działania coacha możemy poczuć po paru dobrych pytaniach powodujących rewolucję w głowie i sercu.

Coaching może dotyczyć prawie każdego aspektu społecznego: rodziny, aktywności zawodowej, zdrowia, związków małżeńskich, więzi z ludźmi, stanu psychicznego. W najczęściej stosowanej formie, coaching to rozmowa dwojga osób: coacha i petenta. Takie rozmowy są nazywane sesją i mogą trwać od jednej do kilku godzin. Petenci korzystają ze wsparcia coacha, kiedy mają jakiś problem, z którym nie mogą sobie dać rady . Lub też kiedy chcą zrealizować cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Jednym słowem, kiedy chcą przeprowadzić zmiany. Odszukanie najtrafniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez stawianie mu właściwych pytań.

uczestnicy podczas szkolenia

Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim, definiuje się plan coachingu. Podczas sesji, coach naprowadza, ułatwia klientowi zobaczyć problem z innej perspektywy. Praktycznie całą pracę wykonuje klient – osoba, która chce zrealizować zmiany. To w efekcie ona jest odpowiedzialna za końcowy efekt, to znaczy wykonanie działań, wyselekcjonowanych przez siebie, jako podstawowe do rozstrzygnięcia zmartwienia lub do zdobycia celu.pod linkiem podział majątku warszawa podział majątku warszawaZadaniem coacha jest również zbudowanie komfortowej aury, w której petent będzie mógł podyskutować o przeróżnych sprawach .Działalność coaching, jest raczej świeżym przedsięwzięciem. W kraju nie ma jeszcze stosownych przepisów porządkujących wymagania dotyczące zawodu coach.

Spotkanie biznesowe

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Coachem może zostać każdy. Daje to sporo możliwości ale może być też pewnym niebezpieczeństwem. Z jednej strony każdy kurs, może stać się fundamentem do rozpoczęcia pracy w zawodzie coacha. Równocześnie, brak regulacji może spowodować, że na rynku znajdą się ludzie bez edukacji, umiejętności lub prowadzące zupełnie nie właściwe działania, a nazywające je biznes coachingiem. Profesjonalna grupa instruktorów coachingu jest w stanie nauczyć nas: poszerzania samo­świa­do­mo­ści, budowania swoich silnych stron. Nauczyć udzielania informacji zwrotnych, oglądania własnego stylu budowania i utrzymywania więzi. Pomoże w zbudowaniu postawy otwartości na innych i nabierania rezerwy do siebie i swojego zachowania.
Otagowany .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*