Wybór nowych pracowników to trudny proces. Czy warto korzystać z pomocy agencji pracy?

Rekrutacja pracowników bywa procesem bardzo złożonym, często więc firmy posiłkują się w nim wyspecjalizowanymi agencjami. Jest to już praktyka bardzo popularna, że działy HR w firmie wspomaga agencja doradztwa personalnego. Agencje takie zwykle są wyspecjalizowane w rekrutacji określonego rodzaju pracowników, więc są wybierane ze względu na to, czy na przykład jest to praca sezonowa, praca dla studentów czy też rekrutowany jest specjalista w określonej dziedzinie.

agencja pracy

Źródło: http://www.randstad.pl/

W Polsce działają różnego typu agencje pracy, stolica natomiast jest miejscem, gdzie zarejestrowanych jest wiele takich firm. Nie tylko ze względu na fakt, że jest największym w Polsce rynkiem pracy, ale też z tego względu, że mające siedzibę w Warszawie agencje zdobywają pracowników dla firm w całym kraju. Więcej: http://www.randstad.pl/pracodawca/rekrutacje-sta%C5%82e

Jednak agencje pracy świadczą nie tylko takie usługi, jak doradztwo personalne i rekrutacja pracowników, w zakres ich kompetencji wchodzą także inne zadania. Jednym z nich są na przykład programy outplacementowe, czyli programy które uruchamia się podczas zwalniania pracowników. Są one pomocne pracodawcom zarówno przy zwolnieniach grupowych, jak i indywidualnych. Mają na celu zarówno wspomaganie swoich klientów, którzy z powodów kryzysu zwalniają pracowników, aby procesy te przebiegały w sposób możliwie najbardziej bezkonfliktowy, jak i wyzwolenie mechanizmów, by zwalniani pracownicy jak najszybciej znaleźli nową prace.

Netbook SN10E2

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje i zmianom ulega jego struktura demograficzna, agencja doradztwa personalnego również wspiera klientów w zarządzaniu wiekiem swoich pracowników w taki sposób, aby móc utrzymać pracowników w starszym wieku i jednocześnie docierać do młodych. Innym obszarem działań agencji doradztwa personalnego jest przeprowadzanie szkoleń dla swoich klientów. Wiecej w agencji : Randstad. Są to szkolenia o różnej problematyce, która dotyczy zarządzania kapitałem ludzkim. Przykładem są choćby szkolenia na temat sposobu oceniania pracowników, funkcjonujących systemów motywacyjnych, ale również tego, jak skutecznie negocjować, jak zarządzać pracownikami działu handlowego. Oddzielną grupą są szkolenia związane z bezpośrednią obsługą klienta.

Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*