Sklep medyczny to dobry biznes

Sklep ortopedyczny, czy też rehabilitacyjny nie jest do końcastandardowymmiejscem. Trzebazauważyć, że klientami nie jest każdy z nas. Konkurencja również nie jest duża, stąd też raczej nie energetyzuje rynku. To jednak ma pewne zalety.

Złota medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Problematyczna lokalizacja
Niezwykle ważne to mądrze ulokować sklep medyczny w Warszawie ma sklepy na obrzeżach, ale teczęstodobrze prosperującemieszczą się tuż przy szpitalach.Wartotakżeprzemyślećwspółpracę z siecią sklepów medycznych, a więc franczyzę.

Taki sklepteż nie musi być duży. To jednakjest zależne od skomplikowania oferty, którą (ciąg dalszy tego zagadnienia: Śląska Agencja Finansowa) sklep mazainteresować klientów. Gdyoferujemy sprzęt małychwymiarów, wózki Kuschall (oferta wózków inwalidzkich), naturalniewystarczy30m2. Potężna powierzchnia jest konieczna, jeślioferta obejmujetakże łóżka rehabilitacyjne i wyposażenie np. gabinetów lekarskich.

Pomysł na wypożyczalnię
Wartorozważyćstworzenierazem ze sklepem medycznym wypożyczalni sprzętu. Pożyczeniewózkakosztujemnie więcej 50 zł, a łóżka do rehabilitacjito nawet 150 zł (zakup powyżej 2000 zł – łóżka rehabilitacyjne na

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Zysk
Sklep ze sprzętem rehabilitacyjnymzarabia na siebie dzięki wysokim marżom. Sprzęt ortopedyczny częstoobłożony jest marżąw wysokości 150% wartości. Dobra jest też współpraca z NFZ-tem. Dużokupującychprzychodzi po refundowany sprzęt i to zwyklenajwiększa część przychodów. Można teżwspółpracować z gabinetami rehabilitacyjnymi. Właściciele sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnymtwierdzą, że zainwestowana kwotamoże zwrócić się już po roku. Początkowotrzebawłożyćokoło 100 000 na sam sklep ioksklep (ciąg dalszy tego materiału: przeskocz do tej strony http://ckim.pl)30 tys. na uruchomieniewypożyczalni sprzętu.

Ciekawy biznes
Wszyscy mająprywatnąkoncepcję na biznes, jednakwartokorzystać z dobrych pomysłów. Jeśli w mieście nie mafachowego sklepu medycznego, to istnieje szansa na niezłyzysk dla zaradnego biznesmena. Warto się więc rozejrzeć dookoła.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*