Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Jak najbardziej, zdobycie dyplomu może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, szczególnie zawodowych. Warto się jednak zastanowić czy zawsze idzie w parze ze spełnieniem i zadowoleniem finansowym? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia zamyka wrota na podjęcie interesującej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, lecz z całą pewnością – bez dyplomu można żyć. I to na przyzwoitym poziomie. W świecie artystów nikt nie wymaga od swoich idoli dowodów na ukończone szkoły.

Widzisz w tym miejscu bardzo zajmujące tematy, ale kliknij bez wahania tu, gdyż to naprawdę unikalna strona www (http://urzadskarbowy-pit.pl/wymagania.html) – ona też Cię zaciekawi.

Nagradzamy ich talent, urok i charyzmę.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego przemysłu rozrywkowego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a nie przeszkadza jej to być kochaną przez fanów artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uczelniach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest poszukiwany na rynku? W tym zawodzie liczy się pewność siebie oraz skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu predyspozycje. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy)
Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy czy tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu.

Z pomocą wówczas przychodzą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który niestety w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest możliwość, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, dostajemy dowód na to, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, powodzenie zagwarantować nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to zobacz śmiało, co znajdziesz w tekście – on także z pewnością okaże się godny zainteresowania.

A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach zdarza się, że znakomity kucharz potrafi zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Nie zapominajmy, na zmiany zawsze jest czas.

Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*