Szukamy perfekcyjnego konta oszczędnościowego!

Kiedy mądrze podchodzimy do własnego funkcjonowania z pewnością umiemy mocno docenić ogromne znaczenie oszczędzania kasy. No wiadomo – nie ma większego sensu przesadzać w oszczędzaniu kasy, lecz można śmiało powiedzieć, że jeśli ktoś tylko ma takowe możliwości, a do tego rodzinę, bez cienia wątpliwości nie może nie oszczędzać trochę kasy.

Zaoszczędzone monety

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Na tzw. czarną godzinę – a w sumie historia ludzkości świetnie pokazuje, iż bardzo rzadko jest spokój. Weźmy chociażby pod uwagę wydarzenia na wschodzie. Ukraina do teraz nie była zamożna, lecz była raczej bezpiecznym krajem. Na nieszczęście to się skończyło – wyłącznie ci Ukraińcy, którzy umieli zabezpieczyć własną przyszłość nie powinni obawiać się o siebie, losy swojej rodziny. A więc oszczędzajmy, ponieważ świat bardzo często daje nieźle w kość.

Świetne dla ludzi, którzy chcieliby zadbać o swoją przyszłość są na pewno wartościowe oszczędnościowe konta – sporo ich na polskim rynku usług finansowych. Chociaż w wielu przypadkach uważamy, że oprocentowanie takiego konta jest zbyt niskie, to jednakże musimy pamiętać, iż w końcu zasadniczo sytuacja jest taka, że banki nie ryzykują zbytnio, zatem nie są w stanie zagwarantować nam godnego profitu. To tak naprawdę normalne – jeżeli chcielibyśmy pomnożyć swój majątek, nie wyłącznie takowy zachować, być może powinniśmy porozglądać się za nieco innymi inwestycjami. W zasadzie konto oszczędnościowe nigdy nie jest po to byśmy mieli okazję zarabiać znaczne pieniądze.

Oszczędzanie pieniędzy

Autor: Jiposhy .com
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrze, że dzisiaj klient banków jest genialnie powiadomiony – czyli wystarczy, iż spoglądnie sobie na jakiś ranking kont oszczędnościowych (na przykład na portalu Optimal Finance) – sporo takich zestawień w Internecie, a na pewno będzie mógł wreszcie trafić na to konto oszczędnościowe, które faktycznie jest w porządku, jest jednym z najkorzystniejszych. Na co tak naprawdę trzeba zwrócić własną uwagę gdy poszukujemy konta oszczędnościowe? Jeżeli nie lubimy ryzykować, przede wszystkim musimy zwracać swoją uwagę na kwestię bezpieczeństwa swoich oszczędności. Przykładowo Brytyjczycy i Holendrzy, którzy kilka lat temu inwestowali wiele pieniędzy w islandzkie banki, najzwyczajniej w świecie wiele potracili.

A więc kraj pochodzenia jest istotny – solidne gospodarki, no przynajmniej na terenie Europy, to Niemcy i Skandynawia, na przykład Norwegia.

Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*