Telekomunikacja dla firm – co daje?

Większe firmy potrzebują skutecznych i niedrogich rozwiązań telekomunikacyjnych. Jest to szczególnie przydatne w firmach zajmujących się telemarketingiem, czy tych potrzebujących dobrej komunikacji między różnymi jednostkami. Spora liczba telefonów i faksów wymaga zastosowanie własnej centrali telefonicznej dla uniknięcia zatorów na linii telefonicznej.

Centrala telefoniczna umożliwia prowadzenie wielu rozmów z użyciem wyłącznie paru linii telefonicznych. Przykładowo jeśli firma ma dział wsparcie technicznego, w którym pracuje paru konsultantów, nie jest niezbędne instalowanie oddzielnej linii i wymyślanie oddzielnego numeru dla każdego z nich. Centrala telefoniczna połączy petenta automatycznie z którymś konsultantem, nawet jeśli kilka linii jest już zajętych.

Postęp to duże możliwości

telefon

Źródło: www.morguefile.com

W dawnych czasach centrale telekomunikacyjne były niezwykle drogimi urządzeniami, będącymi w posiadaniu firmy telekomunikacyjnej. Koszty eksploatacji podnosiły nagminne uszkodzenia i konieczność ręcznej obsługi. Obecnie centrale cyfrowe są bardzo małe, niemalże bezawaryjne i na tyle niedrogie, że większe przedsiębiorstwa mogą sobie na nie pozwolić. Taka centrala potrzebuje jedynie odpowiedniej konfiguracji wykonanej przez profesjonalistów z zakresu telekomunikacji i może spełniać swe zadania w zasadzie bez ingerencji zewnętrznych co pozwala ograniczyć koszty wykorzystania w zasadzie jedynie do kosztów energii elektrycznej zużywanej przez centralę.

Zmniejszanie kosztów
Każda większa firma stara się w jak największym stopniu zmniejszyć wydatki przy zachowaniu dużej skuteczności. Korporacje zajmujące się telemarketingiem zamiast standardowych cyfrowych centrali wybierają centrale voip. Oznacza to tyle, że funkcję aparatu telefonicznego pełni komputer łączący się z serwerem pełniącym zadania centrali. Koszty takiego rozwiązania voip dla firm są o wiele niższe od tych, które trzeba ponieść w wypadku standardowej centrali. Serwery są znacznie tańsze od centrali, firmy mogą oszczędzić dużo na telefonach a jakość świadczonych usług jest wysoka dzięki temu, że pracownik ma dostęp do złożonego systemu z wykorzystaniem komputera. Poza tym rejestrowanie rozmów jest technicznie łatwiejsze, co zapewnia bezpieczeństwo i możliwość kontrolowania jakości pracy konsultantów.
Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*