Pojęcia kojarzone z prowadzeniem biznesu

Coraz większa liczba ludzi aktualnie podejmuje wyzwanie stworzenia i pokierowania własnym przedsiębiorstwem. Nie jest to zadanie proste, osoba ta będzie musiała walczyć z wieloma trudnościami. Co ważne, rozpoczęcie indywidualnej firmy wymaga znacznej sumy gotówki na start.

Co jeszcze bardziej istotne – potrzebny jest duży zasób informacji i doświadczeń związanych z prowadzeniem własnej firmy, czego młodym ludziom najczęściej brak.

spotkanie załogi, biznes

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie jest duża liczba zwrotów i pojęć kojarzonych z funkcjonowaniem firmy. Posiadaczowi firmy nie mogą być więc nieznane takie zwroty jak konsulting czy zarządzanie zmianą (4results.pl). Obydwa zwroty związane są z ulepszaniem działania firmy za pomocą różnego typu działań, w celu realizacji konkretnego, ustalonego wcześniej celu.

Consulting
Consulting, najprostszymi słowami oznacza dawanie rad pracownikom firmy przez odpowiedniego konsultanta. Działanie tego typu może dotyczyć różnych aspektów działania firmy, od sfery finansowej, aż po działania informatyczne. Konsultant jest osobą z zewnątrz, gruntownie wykształconą i zorientowaną w temacie, tak by potrafić jak najlepiej udzielić pomocydanemu przedsiębiorstwu w wydostaniu się z kryzysu czy też po prostu ulepszyć jego wydajność. Terminem zbliżonym do consultingu jest coaching. Coaching polega na jak najlepszej pomocy klientowi, by potrafił określić, jakie są jego potrzeby. Organizowane są specjalne szkoły coachingu, gdzie można posiąść tę sztukę oraz zacząć ją stosować – źródło: 4results.pl.

Szkolenia
Obecnie ogromną wagę przywiązuje się do wykształcenia. Z tego powodu zawsze mile widziane są finansowane szkolenia dla pracowników, pozwalające na stałe zdobywanie edukacji. Mogą one dotyczyć bardzo wielu aspektów. Jednym z typów są tak zwane szkolenia Kaizen. Pojęcie to jest również związane z pomocą i wsparciem dla klienta. Może dotyczyć sfery zarządzania i produkcji. Innym ważnym terminem jest zarządzanie procesami (po więcej odwiedź: http://www.4results.pl/uslugi/rozwoj-ludzi/szkolenia). Oznacza to planowanie i monitorowanie działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo, służące do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Źródło: 4RESULTS
Otagowany , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*