Księgowość dla przedsiębiorstw

Zastanawiasz się czy losy firmy oddać w ręce własnego księgowego czy zaufać wiedzy biura rachunkowego? Dla większości przedsiębiorców planujących prowadzenie działalności gospodarczej księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Przedsiębiorca boryka się z takimi kwestiami jak podatek dochodowy, VAT czy ubezpieczenia społeczne, które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach.

księgowość

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Przerażony masą obowiązków zaczyna rozważać czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wykwalifikowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Oddanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych odpowiedniej firmie lub księgowej, uwalnia nas – właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy. Taki stan rzeczy ma spore znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel poświęca się jej bez reszty, narzekając na niedostatek czasu spowodowany koniecznością realizowania pewnych obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie płac itp.). Współpraca z wykwalifikowanymi osobami pozwala spokojnie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.

Decydując się na księgową tudzież firmę zewnętrzną dobrze jest popytać przyjaciół zajmujących się własnym biznesem, czy mogą kogoś polecić. Nie ma bardziej sprawdzonego sposobu wyboru właściwej księgowej niż pozytywna opinia osoby, która współpracuje z taką księgową od dłuższego czasu. O tym czy mamy dobrze prowadzoną księgowość dla małej firmy Wrocław przekonujemy się bowiem naprawdę dopiero wtedy, gdy przychodzi do nas kontrola z Urzędu Skarbowego. Do tego czasu w zasadzie nie mamy możliwości by to sprawdzić.

Kiedy już wybierzemy naszą faworytkę lub faworyta, czas na omówienie szczegółów dalszej współpracy. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza nie będziemy z całą pewnością jedynym klientem księgowej czy biura rachunkowego, lecz nie możemy być też traktowani po macoszemu. Zwykle są to wizyty składane w biurze raz w miesiącu celem przekazania dokumentów. Wtedy też, na ogół jest najbardziej dogodna chwila na zadawanie nurtujących nas pytań. Szukając księgowej spróbujmy też poszukać informacji w internecie, to największa kopalnia wiedzy, osobiście polecam SOLUS.
Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*