W jaki sposób możemy odzyskać swoje środki?

Życia robi nam różnorodne figle. Może się tak zdarzyć, że możemy ulec wypadkowi np. samochodowemu. Co wtenczas uczynić? Kiedy podczas takiej kolizji zaznaliśmy jakiś deficytów na zdrowiu, wtedy możemy ubiegać się o zadośćuczynienie od sprawcy wypadku albo od ubezpieczyciela.

spłaty długów

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, by uzyskać takie zadośćuczynienie trzeba zgromadzić należyte papiery i informacje. Głównie trzeba ustalić okoliczności zdarzenia. Okoliczności te to m.in., kto był sprawcą, kto zajmuje się sprawą czy numer polisy odpowiedzialności cywilnej. Również nadzwyczaj niezbędne jest uzgodnienie przebiegu zdarzenia jak również, kto był świadkiem. Trzeba zanotować imię i nazwisko świadka oraz wziąć od niego numer telefonu. We współczesnych czasach w zasadzie już prawie każdy ma w telefonie komórkowym aparat, zatem warto wykonać fotografie z miejsca kraksy. Istotne jest, by zdjęcie zawierało widok na pozostawione przez pojazdy ślady. Naturalnie nieodzownie trzeba wezwać policję jak również pogotowie.

Zebraną dokumentację należy oddać do zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca wypadku posiadał wykupioną polisę OC. Ubezpieczyciel musi rozpatrzyć nasze żądania i zająć stanowisko w sprawie wypłaty w terminie trzydziestu dni od dnia otrzymania zawiadomienia o szkodzie. Wartość zadośćuczynienia powypadkowego oznacza sąd lub zakład ubezpieczeń. Na wartość tego typu ubezpieczenia mają wpływ rozmaite czynniki. Zaliczamy do nich m.in. przewlekłość choroby czy rodzaj inwalidztwa. Aczkolwiek często przytrafia się tak, że wielu ubezpieczycieli nie chce wypłacać należnych odszkodowań i czynią bardzo dużo starań, aby pozyskanie takiego odszkodowania skomplikować i odwlec w czasie.
Zazwyczaj osoba stratna nie ma właściwej wiedzy, czasu ani zdrowia, by móc efektywnie dochodzić swych praw. Należy wówczas skorzystać z pomocy firmy, która prezentuje poszkodowanego przed ubezpieczycielem w sprawie o odszkodowanie. Podstawowym celem takiej firmy jest windykacja należnościsprawdź to – www.saf.com.pl. Zwykle dziewięćdziesiąt procent spraw prowadzonych przez tego typu firmy kończy się ugodą z ubezpieczycielem  i wypłatą solidnego odszkodowania.
Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*