W jaki sposób właściwie dbać o stan natury?

Chociaż tak naprawdę wiele słyszy się o tym, że ekologia to niezmiernie ważna kwestia, to gdy spaceruję ulicami mojego miasta, po prostu doskonale widzę, iż nie jest tak dobrze. Widuję wiele papierków, co jest szkodliwe dla środowiska, ale również sprawiające, iż polskie miasta nie wyglądają tak ładnie jak byśmy tego chcieli. Nie chcę może w tym artykule wspominać odnośnie zmiany polskiego prawa, bardziej srogiego karania ludzi, którzy śmiecą. Pewnie będzie lepiej, jeśli pomyślimy co zrobić, aby Polacy chętniej przestrzegali obowiązujące prawa. Ważne są chociażby pojemniki na śmieci…

pojemniki na śmieci
Powinny być one z pewnością stawiane w dużo większych liczbach. Orientuję się, że nasze miasta nie są bogate, toną w długach, lecz tak naprawdę pojemniki plastikowe na śmieci są inwestycją na wiele lat. Czyli jeżeli zostanie postawionych więcej pojemników, automatycznie zmniejszy się ilość papierków na chodnikach. Oczywiście i tak nie będzie idealnie, ponieważ niektórzy ludzie myślą, że żyją w jakimś buszu, ale z pewnością trzeba pamiętać o pojemnikach plastikowych na różnego rodzaju śmieci – pewnie wszyscy mogą się ze mną zgodzić.

Sądzę, iż prawo musi być srogie, ale na pewno musi być także egzekwowane. A więc odpowiednie służby muszą skuteczniej działać. Trzeba także trochę napisać na temat selektywnej zbiórki odpadów. Akurat w moim mieście mamy takie pojemniki na odpady, które są zgodne z unijnymi normami, lecz to nadal coś niezbyt popularnego. Kiedy byłem przez jakiś czas w pięknej, acz mroźnej Finlandii, zrozumiałem, iż selektywna zbiórka odpadów (dowiedz się więcej: www.kingspanenviro.pl/produkty/pojemniki-do-selektywnej-zbiorki-odpadow.html) nigdy nie powinna być ignorowana. Fakty są takie, że bardzo dużo od tego w jaki sposób postępujemy codziennie ze śmieciami zależy.

Często uskarżamy się choćby na ostatnią reformę dot. właśnie śmieci. Moim zdaniem to doskonała decyzja – oczywiście niedopracowana, lecz jakby nie patrzeć powodująca, że będzie dużo więcej porządku z odpadami. Przed kilkoma dniami byłem na grzybach – naprawdę nie chcę, aby nadal polskie lasy były zaśmiecane. A więc jak widzimy, generalnie nie ma żadnego kłopotu z tym by w jakiś sposób pomóc środowisku naturalnemu. Jednakże prawda jest taka, że nie w każdym przypadku chce nam się o tym pamiętać. Musimy jakoś zmienić własne myślenie, a Ziemia będzie o wiele bardziej zadbana.

Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*