W jaki sposób zareklamować własne usługi? Dobre podpowiedzi od ekspertów

Tekstów na temat promocji wykonywanych przez siebie usług przygotowano od zatrzęsienia. A więc nie chciałbym wchodzić w tym momencie w kompetencje fachowców, którzy pewnie posiadają dużo większe pojęcie o promocji, aniżeli ja. Cóż, może jestem nieco za skromny?

aparat

Autor: Fredrik Alpstedt
Źródło: http://www.flickr.com

A więc poruszę jedno zagadnienie, a mianowicie, co należy zrobić, aby nareszcie dotrzeć do konsumentów. Przecież jak najbardziej możemy wydawać ogromne sumy na promocję, lecz to tak czy siak nie da odpowiednich efektów. A to z jakich przyczyn? Głównie winowajcą jest nieumiejętnie przeprowadzana kampania promocyjna.

Weźmy choćby w rachubę reklamę billboardową – choć w ostatnich latach billboardy wzbudzają w Polsce ogromne kontrowersje, to raczej nie można powiedzieć, że tylko oszpecają polskie miasta. Dobrze przygotowany billboard z całą pewnością nie jest taki zły. Właśnie: fotografia reklamowa musi być umiejętnie przygotowana jak na , co sprawi, iż wreszcie będziemy mieli okazję rzucić ludzi na kolana. Pewnie to lekka przesada, lecz jestem całkowicie pewny, że jeżeli zdjęcia billboardowe będą gustowne, taka forma reklamy da większe zyski. Musisz pamiętać, że ludzie są wzrokowcami.

Pewnie nie wszyscy, ale proszę mi uwierzyć, iż jakość fotki dużo daje. Pewnie nie napiszę nieprawdy pisząc, że najbardziej profesjonalne fotki są tworzone w Warszawie. Największy rynek reklamowy w tej części świata, więc tak naprawdę nic dziwnego. Dużo razy oglądałem sesje zdjęciowe w Warszawie – muszę jasno przyznać, iż w istocie Warszawa jest takim miastem, w którym żyje wielu doskonałych fotografów. Choć tak czy siak w ostatnich latach to słowo trochę straciło na pierwotnym znaczeniu. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy uważa się za fotografa!

Jednak spokojna głowa – i tak natrafienie na profesjonalnego stołecznego fotografa w żadnym razie nie jest większym problemem. Chociażby z takiej przyczyny, że przecież nie musimy korzystać z ich pomocy całkowicie bez przygotowania. Możemy zapoznać się z różnego rodzaju przykładowymi fotkami, tzw. portfolio. Na pewno są one bardzo pomocne, pokazują takich fotografów, którzy naprawdę świetnie znają się na własnym zawodzie, czyli nie są świeżakami. Świetna fotografia to żelazna podstawa: zapamiętaj te słowa.

Zapraszamy na .

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*