W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim bez pracy żyje dużo osób, najczęściej oferty pracy są nieciekawe i nisko płatne

W ostatniej dekadzie wielu Polaków, zarówno młodych, jak osób z doświadczeniem zawodowym zdecydowało się wyjechać za granicę, w celu znalezienia lepszej pracy. Każdy wierzy, że nawet gorsza praca, ale za lepsze wynagrodzenie zapewni im byt na wymarzonym poziomie.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Emigracja w poszukiwaniu większego zarobku jest popularna w licznych państwach Europy. Polacy najczęściej wyjeżdżają do Anglii i Niemiec. Jest to zrozumiałe, ponieważ państwa te są w stosunku do Polski bardzo zamożne i standard życia jest o wiele wyższy.

W mniejszych miasteczkach jest dość ciężko znaleźć ciekawą pracę. Zarobki są niskie i nierzadko stanowiska pracy dostaje się przez znajomości. Trudną sytuację mają osoby, które nie mają wielu kontaktów i zmuszeni są przeglądać oferty tylko przez urząd pracy lub internet.

Nierzadko zdarza się, że ogłoszenia takie są fikcyjne, a zatrudnia się osoby już polecone. W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim, gdzie bezrobocie jest stosunkowo wysokie na tle innych regionów, zwykle oferty pracy są nieciekawe i nisko płatne. Przykładowo po wpisaniu frazy “praca Chełm” znajdujemy propozycje rodzaju roznoszenie ulotek, sprzedawca w sklepie, sprzątaczka, a ciekawe propozycje pojawiają się bardzo rzadko. Oprócz tego trzeba zauważyć, że na takie ogłoszenia od razu odpisuje mnóstwo osób, które chcą dostać ciekawszą pracę.

praca

W mniejszych miastach na ogół nie ma dużych zakładów. Również siedziby większych firm lokowane są w większych aglomeracjach. Naturalnie zdarza się, że w regionie jest jest jakiś zakład, ale zwykle miejsca pracy są tam już obsadzone. W Stalowej Woli sporą rolę w napędzaniu gospodarki ogrywa huta oraz elektrownia. W ostatnich dwudziestu latach powstało także bardzo dużo przedsiębiorstw, głównie handlowych. Produkuje się tutaj zarówno sprzęt dla wojska jak i maszyny budowlane. W okolicy i w mieście wyrabia się ponadto liczne produkty metalowe dla przemysłu, produkty z plastiku oraz odlewy aluminiowe.
Pomimo tego stopa bezrobocia jest nieco wyższa od średniej krajowej.

Dalsza część http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/cieszyn

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*