Wiedza na temat tego co powoduje pożary pozwala zapobiec wielu wypadkom

Każdy z nas oglądał seriale, w których dzielni strażacy męczyli się z gorącym żywiołem. Niestety niewiele jest filmów, które pokazują jak naprawdę wygląda zawód strażaka. Tak, więc to nie jedynie bieganie i gaszenie pożarów to coś większego.

instrukcja przeciwpożarowa

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com

ALARM PRZECIWPOŻAROWYOtóż strażacy nim zaczmą zawodowo brać się za gaszeniem pożarów muszą przejść duża ilość testów i w dodatku muszą być niezmiernie sprawni fizycznie. Strażacy uczestniczą też w pisaniu początkowych wersji instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.

Ciekawi Cię ta tematyka? Kliknij ten link i zobacz, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/prawo-rodzinne) swojego wpisu.

Każdy, co mieli kiedyś do czynienia z pożarem stwierdzą, że o najwazniejsza jest profilaktyka niż gaszenie skutków. Dlatego też każdy powinien poznać w swoim życiu z instrukcją przeciwpożarową. Spisane jest w niej m.in. to jak należy się zachować by nie zaprószyć ognia i co trzeba robić, jeżeli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i zacznie się rozprzestrzeniał.

NIE PANIKUJLudziom zdaje się, że ogromne pożary zdarzają się jedynie w filmach, lub gdzieś daleko od nich, do momentu, gdy (Najlepsi notariusze w Toruniu – czytaj dalej) sami będą w sytuacji, gdy ogień może zagrozić ich życiu. Często ludzie wpadają w panikę, bo nie mają pojęcia, co robić. Nie zawsze odruchowe działania są dobre, bo mogą one nam tylko zaszkodzić. Mało jest ludzi, którzy są w stanie zachować stoicki spokój i bez szkolenia samemu uratować swoje życie. Stąd też tak istotne są szkolenia ppoż (strona tutaj). Szkolenia dotyczące ochroną przeciwpożarową powinny zostać przeprowadzone we wszystkich placówkach szkolnych, we wszystkich miejscach pracy, co najmniej raz na cztery lata. Jeżeli ludziom, co pewien czas będzie się powtarzało to samo to na sto procent w końcu zapamiętają, co powinni robić.

Szkolenia w tej kwestii są robione w stolicy Polski i w wielu innych dużych miejscowościach naszego kraju. W Warszawie firmy prowadzące szkoleniami z ppoż są w stanie dojechać we wskazane przez klienta miejsce i tam zorganizować spotkanie mające na celu przedstawić to w jaki sposób zachowywać by nie zaprószyć ognia i co robić, gdy będziemy świadkami wybuchu pożaru lub gdy będziemy w sytuacji sam na sam z ogniem. Trzeba mimo, to pamiętać, że ogień jest nieprzewidywalny i często nie wszystkie punkty będziemy w stanie zastosować przy walce z żywym ogniem. Każdy pożar jest inne, dlatego jest to tak niebezpieczna sprawa. Dlatego też tak ważne jest by mówić ludzi, co mogą a czego w żadnym wypadku robić nie wolno, gdy okaże się zmierzyć z ogniem.
Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*