Jak nie zbankrutować

Wszyscy świetnie wiemy, jak beznadziejna sytuacja panuje obecnie na rodzimym rynku pracy. Wiele osób bez skutku szuka posady. Młode osoby po studiach też nie są w stanie odnaleźć zajęcia zgodnego z ich kierunkiem studiów. Absolwenci nierzadko są zmuszeni pracować poniżej swoich kwalifikacji i znajdują zatrudnienie w rozmaitych restauracjach fast food. Z pewnością nie tak wyobrażali sobie własną przyszłość, kiedy przestępowali podwoje renomowanej uczelni. Niestety, polska rzeczywistość podcięła im skrzydła.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Ale dla ludzi energicznych nie ma rzeczy niemożliwych, a przeszkody losu jedynie je pobudzają do odważniejszych kroków. Wielu młodych ludzi, którzy nie znajdują dla siebie miejsca na rynku pracy, samodzielnie zaczynają je tworzyć. Zamiast bezużytecznie czekać na dar od losu, biorą życie we własne ręce i zakładają własną firmę. Na pewno jest to niezwykle ryzykowny krok, zwłaszcza w tych niespokojnych czasach. Ale jeżeli włożymy w to dzieło mnóstwo wytrwałej pracy oraz poświęcenia, to można oczekiwać wspaniałych rezultatów.

Dla dużej ilości młodych przedsiębiorców najgorsze są pierwsze miesiące działania. Najczęściej nic się w tym czasie nie dzieje, a biznes przynosi tylko straty. W tym momencie mnóstwo osób najzwyczajniej w świecie tchórzy i zamyka interes. Ale taka szybka rezygnacja to kiepski pomysł.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Warto bić się o swoje pragnienia, tym bardziej, że państwo wyciągnęło do małych i średnich firm pomocną rękę. Wsparcie de minimis zostało stworzone właśnie z myślą o właścicielach firm, którzy potrzebują pomocy. Kredyt de minimis (czytaj dalej) to wielki zastrzyk gotówkowy, który może postawić naszą firmę na nogi.

W czym tkwi sedno tej pożyczki? Otóż, właściciele firm mogą otrzymać gwarancje zabezpieczenia spłaty pożyczki. Jest to pierwsza taka sytuacja, gdy ryzyko przejmuje Skarb Państwa. Korzystnie jest więc się zainteresować taką ofertą i pójść do swojego banku jeszcze dzisiaj. W oddziale na pewno dostaniemy pełną informację otej pożyczce, a doświadczeni pracownicy doradzą nam najkorzystniejszą dla naszego przedsiębiorstwa drogę.

Jeżeli interesują Cie kredyty i pożyczki poznaj: Optimal-finance.pl i zdecyduj się na naszą propozycję.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*